Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung Galaxy s2 wolne ładowanie

kozi022 23 Jan 2015 16:52 6114 8
    kozi022
    Level 11  
    Witam. Posiadam telefon Samsung Galaxy s2. Kupiłem niedawno ładowarkę do telefonu. Gdy ładuje telefon to przez pół godziny naładuje się zaledwie 8 kreseczek. Czy nie uważacie że jest to za wolno?.
    Parametry ładowarki :
    Input: 100-240V
    50/60Hz/0.15A
    Output: 5.0V 0.7A
  • Helpful post
    ---trafopowielacz---
    Level 23  
    Jakich kreseczek? Jeśli wejdziesz w ustawienia, bateria i na wykresie baterii masz napisane "ładowanie usb" czy "ładowanie AC / zasilaczem" ??
    PS. Jeśli używasz telefonu pod ładowarką to normalne.
    Ja jak na swoim galaxy s2 mam 15% i podłącze do ładowarki i go używam to potrafi spaść do 0%.
    Korzystasz z jakiegoś Custom Romu?
    Dodano po 57 [sekundy]:

Pełne ładowanie Galaxy S2 z oryginalną baterią 1650mAh trwa max 3 godziny BEZ UŻYWANIA
    kozi022
    Level 11  
    Pisze ładowanie USB 6 godzin przy poziomie 75%
    Custom ROM 4.1.2 jeśli o to ci chodzi
    Ładowarka jest normalna sieciowa
  • Helpful post
    ---trafopowielacz---
    Level 23  
    Jeśli jest napisane ładowanie usb to ładuje Ci prądem 0.5A. Masz walniętą ładowarkę lub po prostu nie przystosowaną do samsunga. Żeby było ładowanie AC muszą być zwarte w ładowarce piny data+ i data-. Wtedy telefon weźmie sobie więcej prądu i szybciej się naładuje. Ewentualnie padło Ci gniazdo micro usb i nie stykają Ci piny Data. Mam to samo, ale po krórymś wpięciu ładowarki załapie "Ładowanie AC"
    kozi022
    Level 11  
    Czyli jeżeli będzie pisać ładowanie ac to będzie ok? Będzie szybciej ładować? Podsumując zamiast napisu ładowanie USB ma pisać ładowanie ac?
  • Helpful post
    ---trafopowielacz---
    Level 23  
    Jeśli będzie napisanie Ładowanie AC wtedy telefon powinien się naładować od zera w max 3 godziny prądem 0.8A.
    Jak masz Ładowanie USB to ładuje Ci wolniej bo wykrywa tak jakby był podłączony pod komputer i pobiera max 0.5A czasem mniej i wtedy w nieskończoność może się ładowac.
    Podsumowująć: ma być ŁADOWANIE AC
    kozi022
    Level 11  
    Wyciągnąłem kabel i jest ac ale ładuje tak samo
  • Helpful post
    nemo333
    Level 29  
    Ta ładowarka to jakiejś porządnej firmy czy zwykły no name?

0.7A to mało nawet dla mojej Xperii przy jej używaniu a chińska ładowarka może dawać jeszcze mniej niż gwarantuje producent.
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno ładowarki renomowanego producenta (oryginały Samsunga, Sony itp) o mocy 1A lub wyższej.
    kozi022
    Level 11  
    Ładowarka jest firmy Samsung :)
    W takim razie zakupię ładowarkę o mocy 2A.dzięki a pomoc :) POZDRAWIAM