Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaczący ekran w telewizorze SEG Pacyfik

miecium19 23 Sty 2015 17:45 1206 8
  • #1 23 Sty 2015 17:45
    miecium19
    Poziom 7  

Witam.
    Mam Problem z telewizorem SEG PACYFIK, Ekran skacze a czasami nawet zanika.
    Sprawdziłem zimne luty. 2 miesiące temu wymieniłem układ scalony ponieważ się przegrzał i wybuchł.
    Proszę o pomoc

-1 8
  • #2 23 Sty 2015 18:57
    wloadek
    Poziom 11  

Witam, proszę podaj więcej tzn. typ i płyta główna. Seg duzo wypuszczał modeli TV na popularnej płycie 11AK.

Dodano po 1 [minuty]:

Ale chyba to jest CRT?

0
  • #3 23 Sty 2015 18:57
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda

miecium19 napisał:
    Mam Problem z telewizorem SEG PACYFIK, Ekran skacze a czasami nawet zanika.
    Sprawdziłem zimne luty. 2 miesiące temu wymieniłem układ scalony ponieważ się przegrzał i wybuchł.
    Bardzo wiele znaczący opis problemu, na ten czas temat do kosza się nadaje ale, jak poprawisz.... Dokładnie jaki TV, jaki układ itd...

0
  • #4 23 Sty 2015 19:21
    miecium19
    Poziom 7  

Moderatorze prosze jeszcze nie usuwać tego tematu.
    Z tyłu telewizora jest tylko napisane SEG PACIFIK a na płycie głównej nie mogę znaleźć żadnej nazwy. Luty sprawdzałem i zmieniałem układ na "17PW15-6"

0
  • #5 23 Sty 2015 19:37
    wloadek
    Poziom 11  

Zapodaj jakieś foto, scalak wysadziło? jaki układ wymieniłeś? 2 miesiące temu wymieniłem układ scalony ponieważ się przegrzał i wybuchł - w jakiej gałęzi ten scalak jest.

0
  • Pomocny post
    #8 23 Sty 2015 20:52
    wloadek
    Poziom 11  

A czy sprawdzałeś i czy wymieniałeś elko po pierwotnej i wtórnej stronie trafa 805 , pomiary napięć są bardzo ważne, skakanie obrazu ma wiele czynników- w matrycach LCD miganie może być przyczyna- zła filtracja zasilania głównego / 400 V/ lub 24V. Wysadzone i opuchnięte elko. Sprawdź dokładnie układ czuwania - zasilania. Płyty PCB są bardzo niestarannie wykonane i zakurzenie oraz wilgoci bardzo nie znoszą.

Dodano po 22 [minuty]:

W międzyczasie przeglądałem strony o w/w OTVC, to już leciwy TV, HD ready, z praktyki wiem, że jeżeli TV był cały czas pod prądem i wyłączany tylko pilotem a nie z sieci 230V / listwą bądź wyłącznikiem / to wygrzanie elementów od zasilacza robi swoje. Wygrzany druk i elementy szybko uszkadzają się tym samym skracają czas życia płyty głównej. Moja propozycja - daj sobie spokój jeżeli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia przy naprawie OTVC. Przy obecnych cenach zakup nowego telewizora jest ekonomicznie uzasadnione.

0
  • #9 25 Sty 2015 14:15
    miecium19
    Poziom 7  

Nie napisałem chyba czegoś istotnego, telewizor po wyłączeniu i włączeniu przestaje skakać na moment ale czasem po tym można spokojnie obejrzeć film. Również przestaje skakać gdy poczekam 10 minut (ale to nie zawsze działa) Gdy dociskam wtyczke pokazaną na zdjęciu to też się zmienia stan telewizora.

0