Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozrząd vw golf II 1.6 diesel

23 Sty 2015 18:48 2169 8
  • Poziom 6  
    Witam,
    Będę wymieniał rozrząd w golfie II 1.6 diesel (pasek rozrządu i napinacz)
    Chciałem zapytać,jeżeli wymieniam tylko to czy mogę sobie zrobić swoje znaki markerem na kole wałka rozrządu i wału korbowego,ściągnąć i założyć nowy pasek, napinacz ? Czy to nie wystarczy i trzeba ustawiać zapłon ?
    Proszę o porady .
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Do tego silnika, nie potrzeba praktycznie żadnych blokad, tylko zwykłe wiertło lub śruba do zblokowania pompy, i płaskownik do (chyba 4mm grubości) do zblokowania wałka rozrządu. Są tacy co potrafią zrobić to za pomocą korektora, ale kto da Ci gwarancję że Ci się nie przestawi? Jeżeli pompa była do tej pory dobrze ustawiona to nie powinno być potrzeby ustawiania kąta wtrysku (błędnie nazywasz to ustawianiem zapłonu). Tak jak już napisałem, blokady do tego silnika znajdziesz praktycznie w każdym garażu.
  • Poziom 6  
    Dzięki a jeżeli przed zmianą nic nie grzebane,wszystko jest ok,pali bez problemu to po wymianie jezeli nic tam nie będę z pompą robił to nie będzie takiej potrzeby ustawiać kąta wtrysku ?
  • Poziom 31  
    Alfred_92 napisał:
    Do tego silnika, nie potrzeba praktycznie żadnych blokad, tylko zwykłe wiertło lub śruba do zblokowania pompy, i płaskownik do (chyba 4mm grubości) do zblokowania wałka rozrządu. Są tacy co potrafią zrobić to za pomocą korektora, ale kto da Ci gwarancję że Ci się nie przestawi? Jeżeli pompa była do tej pory dobrze ustawiona to nie powinno być potrzeby ustawiania kąta wtrysku (błędnie nazywasz to ustawianiem zapłonu). Tak jak już napisałem, blokady do tego silnika znajdziesz praktycznie w każdym garażu.

Tak samo zrobisz w nowym silniku?. Nie sądzę, zebyś tak postąpił.
    Nie ważane "stary 1,6d VW" czy jakiś inny nowy silnik. Akurat w Twoim 1,6 instrukcja mówi: zdjąć koło rozrządu..... zablokowany wałek blokadą /od biedy sówmiarka plus 2 szczelinomierze, bo tam jest grubość chyba 4,5mm/, ...pompa zablokowana kołkiem fi 15mm ..... Po montażu sprawdzić ustawienie pompy- przyrząd.
    Ps. Może i mam kuźla w temacie ustawiania rozrządów /nie ważne: 30 letni, czy nowy/ zgodnie z instrukcja, ale to, głowica i koło zamachowe ze sprzęgłem, świece żarowe i wtryski to jakieś moje obsesje. Ustaw zgodnie z instrukcją. Tak jak pisze powyżej można to zrobić metodą chałupniczą, ale ....
  • Poziom 29  
    Ostatnio zmieniałem w dw8 citroena ustawiam wszystko na blokady i co pompa nie pasowała do blokad więc zrobiłem jak instrukcja nakazuje
    Silnik odpalił z wielkim trudem i strasznie kopcił
    Niestety musiałem przestawić kąt wtrysku tak jak był[o zęba]i auto odpaliło jak wcześniej
    Wał /wałek na blokady lub cechy a pompa tak jak była-jak pali dobrze nie kombinuj z katem wtrysku
  • Poziom 32  
    toku74 napisał:
    Alfred_92 napisał:

Tak samo zrobisz w nowym silniku?. Nie sądzę, zebyś tak postąpił.
    Nie ważane "stary 1,6d VW" czy jakiś inny nowy silnik. Akurat w Twoim 1,6 instrukcja mówi: zdjąć koło rozrządu..... zablokowany wałek blokadą /od biedy sówmiarka plus 2 szczelinomierze, bo tam jest grubość chyba 4,5mm/, ...pompa zablokowana kołkiem fi 15mm ..... Po montażu sprawdzić ustawienie pompy- przyrząd.
    Ps. Może i mam kuźla w temacie ustawiania rozrządów /nie ważne: 30 letni, czy nowy/ zgodnie z instrukcja, ale to, głowica i koło zamachowe ze sprzęgłem, świece żarowe i wtryski to jakieś moje obsesje. Ustaw zgodnie z instrukcją. Tak jak pisze powyżej można to zrobić metodą chałupniczą, ale ....

A czy ja kazałem nie robić to na "Mazak" czy napisałem że takie blokady dorobi sobie z byle czego i nie będzie musiał się bawić w mazaki ? Ja akurat w żadnym samochodzie nie bawię się w rozrządy bez blokad, tyle ze w przypadku tego auta te blokady nic nie kosztują, bo są prymitywne.
  • Poziom 6  
    a chciałem zapytać czy koło zębate wału korbowego w golfie II jest osadzone na klinie ?
  • Poziom 6  
    to dzięki Ci wielkie ! :) Jak coś to będę jeszcze pytał,na razie wielkie dzięki :)