Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GZF 42b - Dobór regulatora napięcia.

23 Sty 2015 19:39 2700 7
  • Poziom 16  
    Witam szanownych kolegów,
    Jako, że nie 'siedzę' w agregatach to mam problem. Mianowicie kolega poprosił mnie o wykonanie tablicy do agregatu t.j.: osprzęt pomiarowy, zabezpieczenie i gniazda dla odbiorników. Oryginalnego panelu nie posiada. Jak się okazało, w środku był stabilizator napięcia na transduktorze, dławiku i baterii kondensatorów. Jak wykonać takie ustrojstwo albo czym to zastąpić tzn. co z elektronicznych regulatorów pasowałoby do tego typu prądnicy?
    Z tabliczki:
    Wzbudzenie własne 52V 8A; 400V; 14,4A; 50Hz; cos fi 0,8; 3000 obr/min; S1; 10 kVA.

Proszę o jakieś rady.
  • Poziom 20  
    Można by się jeszcze pokusić o EA16
    AVR Regulator EA16

Stałe obciążenie ma 16A
    Chwilowe 20A do 10 sek
    Minimalna rezystancja obwodu wzbudzenia 5Ohm
    Wzbudzenie od 5VAC z napięcia szczątkowego.
    Kontrola na trzech fazach
    GZF 42b - Dobór regulatora napięcia.
  • Poziom 20  
    Nie znam niczego na rynku co byłoby w stanie prawidłowo zadziałać w cenie ~100 PLN
    Schemat ciekawy choć nie podjąłbym się jego realizacji realizacji. ;)

Kontrola zaniku fazy - w jakim celu?
    Podwójne zasilanie z prądnicy i z "miasta"?
    Przycisk start?
  • Poziom 16  
    Przycisk start po to aby wzbudzić prądnicę napięciem z akumulatora... Przekaźnik monitorujący napięcie zapewne po to aby po osiągnięciu 230V odciąć napięcie stałe z akumulatora w przypadku zbyt długiego przytrzymania klawisza "START"... Ale mogę się mylić gdyż to nie moje dzieło... Raczej wskazane byłoby wykorzystać napięcie szczątkowe ok. 6V AC lub 10V AC międzyfazowego prostując go i podając na kondensator w celu zwiększenia ładunku na szczotki...

Jak wygląda od strony praktycznej kontrola napięcia na trzech fazach w przypadku nierównomiernego obciążenia? Na stabilizacji U aktualnie najwyższej fazy?