Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lg 42lb650v i genius 5100 - Czyli jak podłączyć głośniki 5.1 pod lg smart tv

dzony92 23 Sty 2015 20:30 1806 6
  • #1 23 Sty 2015 20:30
    dzony92
    Poziom 19  

Witam wszystkich. Pytanie: jak podłączyć owe głośniki (wejścia 3x2 chinch) Link pod telewizor LG z mniej więcej takimi wyjściami Link
    Czy da się zastosować jakąś przejściówkę z wyjscia optycznego na 5.1 (bez utraty efektu 5.1 bo inaczej słaby sens)
    Lub czy znacie jakieś inne rozwiązanie. Pozdrawiam.

0 6
  • #2 23 Sty 2015 22:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

dzony92 napisał:
    Czy da się zastosować jakąś przejściówkę z wyjscia optycznego na 5.1

Nie ma takich przejściówek - są konwertery sygnału do tego.
    dzony92 napisał:
    bez utraty efektu 5.1 bo inaczej słaby sens

A co miało by być źródłem sygnału audio w tv (wbudowany dekoder DVB-T, satelita, kablówka - co dokładnie?).

Kolega zdaje sobie sprawę, że i audycja musi być w tym formacie, nadawca musi takie audio nadawać itd...

0
  • #3 23 Sty 2015 22:28
    dzony92
    Poziom 19  

Zdaję ale technika idzie coraz bardziej do przodu i za jakiś czas to będzie na na codzień. Źródłem sygnału będzie tv dvbt ale rownież gry na playstation 3, a prawie wszystkie obsługują 5.1 jak i filmy dvd.
    Na karcie dzwiękowej na pc juz ten efekt się zauważało i fajnie by bylo jakby ten efekt byl na telewizorze.
    Po zakupie samego telewizora zdziwiłem się jak zobaczyłem jego tył, brak wyjścia pod głosniki 5.1.
    Jaka może być cena takiego konwertera i czy spełni moje założenia? :)

0
  • #4 23 Sty 2015 22:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

dzony92 napisał:
    Zdaję ale technika idzie coraz bardziej do przodu i za jakiś czas to będzie na na codzień

Technika nie ma tu nic do tego - koszty ponoszone przez nadawcę, producenta audycji - a dziś nie stanowi to już żadnego problemu od strony technicznej - i masz wszystko w tv w 5.1 - nie - koszty, koszty, koszty.
    dzony92 napisał:
    Źródłem sygnału będzie tv dvbt ale rownież gry na playstation 3, a prawie wszystkie obsługują 5.1 jak i filmy dvd.

Z DVB-T ma szansę działać, z innych sprzętów - nie, jeśli połączysz je do tv przez HDMI (wina po stronie tv, nie tyle wina tv, co polityka firmy - dlaczego tak - ich pytaj).
    dzony92 napisał:
    brak wyjścia pod głosniki 5.1.

Przecież producent "daje" port optyczny, lub coaxialny - to, że Ty masz stare głośniki, co jego to obchodzi....
    dzony92 napisał:
    Jaka może być cena takiego konwertera

Bardziej się martw, czy go w Polsce kupisz (kolega intenso podawał tutaj jak to wygląda, ale do kupienia na Ebayu za euro, lub funty).
    dzony92 napisał:
    czy spełni moje założenia?

Powtórzę:
    "Z DVB-T ma szansę działać, z innych sprzętów - nie, jeśli połączysz je do tv przez HDMI (wina po stronie tv, nie tyle wina tv, co polityka firmy - dlaczego tak - ich pytaj)."

0
  • #5 24 Sty 2015 13:47
    dzony92
    Poziom 19  

Czyli zostaje zastosowanie przejściówek i redukcja na 2.1?

0
  • #6 24 Sty 2015 14:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nie ma przejściówek - tylko konwerter sygnału.
    Np. FiiO D3, lub D7.
    I nawet 2.1 nie będzie, tylko zwykłe 2.0.

0
  • #7 23 Lut 2015 16:39
    dzony92
    Poziom 19  

Wracając do tematu- co myślicie o co prawda amplitunerze KENWOOD KRF-V5030D i podłączeniu tv lub playstation przez kabel optyczny?

0