Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA 2001 18.360 - jak zimny nie przerzuca na górną skrzynię

MDTTC 23 Sty 2015 21:23 1110 5
  • #1 23 Sty 2015 21:23
    MDTTC
    Poziom 8  

Witam, przy zimnym silniku samochód nie chce przełączyć na górną skrzynię biegów. Po rozgrzaniu silnika i skrzyni tj. przejechaniu kilku kilometrów przełączanie górna-dolna skrzynia działa normalnie.

Komputer nie pokazuje żadnych błędów FFR. Wskaźnik pokazuje bieg "N", podczas włączenia na luz. Po próbie przełączenia na górną skrzynię, kreska wskaźnika górnej skrzyni na wyświetlaczu pali się stale - nie miga. Czyli wskazuje, tak jakby górna skrzynia była włączona - jednak w rzeczywistości pozostaje na dolna. Po rozgrzaniu się - przełącza normalnie.

Dodam, że samochód miał w zeszłym roku zmieniany na całkowicie nowy oryginalny mechatronik - więc zakładam, że jest dobry.

Czy szukać w elektryce, czujnikach czy w mechanicznych podzespołach ?

Czy siłownik poprzecznej zmiany biegów moze mieć na to jakiś wpływ? Gdyż wydaje mi się, że trochę przepuszcza....

Bardzo proszę o radę.

0 5
  • #2 23 Sty 2015 21:43
    frycu.81
    Poziom 9  

w takiej sytuacji tak to powiem tak że będzie uwalona kaseta musiała być wadliwa albo po prostu się zepsuła mam wiele takich przypatkuw

1
  • #3 23 Sty 2015 22:16
    MDTTC
    Poziom 8  

ok, ,ale właśnie machatronik nie podaje w ogóle powietrza na ten siłownik...

Dodano po 1 [minuty]:

więc chyba to mogę wykluczyć?

0
  • #4 23 Sty 2015 22:28
    frycu.81
    Poziom 9  

to raczej nie siłownik ja bym stawiał że jednak takseta jest uwalona jest nowa ,często je wymieniam i czasami nie pochodzą nawet miesiąca

Dodano po 3 [minuty]:

jakiś miesąc temu miałem taki przypadek że nie wchodziła duza skrzynia na zimnym i kaseta pomogła ważny jest też filtr powitrza osuszacz

0
  • #5 23 Sty 2015 22:32
    MDTTC
    Poziom 8  

czyli mechatronik tak? czemu ciepły przerzuca a zimny nie?

Dodano po 1 [minuty]:

co to jest kaseta?

0
  • #6 23 Sty 2015 22:39
    frycu.81
    Poziom 9  

tak raczej tak , są tam tłoczki które chodzą bardzo ciasno jak jest zimny normalne jest wszystko scisnięte może pomuc jeszcze mycie albo płyn to układu powietrza często pomaga

Dodano po 51 [sekundy]:

mechatronik ja tak to nazywam

Dodano po 3 [minuty]:

jeśli chodzi nam o to samo ja pisze o kasecie na skrzyni biegów co wchodzą wszystkie tekalany i wtyczki

-1