Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana wzmacniacza nagłośnienia w kościele

mlopez 23 Jan 2015 21:53 1182 8
 • #1
  mlopez
  Level 10  
  Witam aktualnie borykam się z niewiadomą a mianowicie czy z przejścia wzmacniacza w kościele, który miał wyjście 120V będę mógł podpiąć do tego ten wzmacniacz Hand Box AMX-108 gdzie wyjście jest 2x120. Zapytanie jest takie czy będę musiał używać starego jako końcowego i podawać na niego sygnał z HB z wyjścia monitor. Nie znam parametrów głośników dokładnie. Czy jest jakaś możliwość żeby te głośniki grały na tym wzmacniaczu bez przeróbek a jeśli nie to ewentualnie jakie poczynić. Wszystkim zelektryzowanym dziękuję za porady.
 • #2
  Zygaqra
  Level 35  
  mlopez wrote:
  Hand Box AMX-108 gdzie wyjście jest 2x120
  2x120 czego ? gdzie jakieś jednostki? czy to są waty czy volty, będzie na pewno łatwiej podpowiedzieć.
 • #3
  mlopez
  Level 10  
  2x120 W sorki :)
 • Helpful post
  #5
  szawel90
  Level 12  
  Z tego co piszesz to stary wzmacniacz jesli dobrze rozumiem jest radiowezłowy (zregóły stosowane w kościołach) i ma wyjście na linie prądową 120V, w każdym głośniku masz transformator obniżający to napięcie i dopiero wtedy podający sygnał na głośnik.
  Najlepiej to sprawdź rozbierając jeden głośnik, jeśli tam jest transformator to mam racje. nie jestem pewien bo widzę, że mylisz jednostki albo ich nie podajesz. Więc rozbierz głośnik albo daj nam zdjęcia starego wzmacniacza jak jest opisany.
  Jeśli mam rację to podany przez ciebie wzmacniacz nie jest przeznaczony do nagłośnień tego typu. Musisz wtedy szukać wzmacniacza radiowezłowego który ma wyjście pod linie prądowa 120V.
  Typowo do kościołów zajmują się ich produkcja takie firmy jak RDUCH, elaktronika legionowo, niemiecki monacor itp
 • #6
  mlopez
  Level 10  
  Hej jest tak jak mówisz. Stary wzmacniacz jest 120V wyjście czyli pewnie radiowęzłowy system a nowy jaki chce zamontować to ten hand box amx 108 on ma wyjście 4ohm 2x-120W
  i czy istnieje możliwość pominięcia trafo w tych głośnikach żeby działały z tym wzmacniaczem nie są to duże głośniki więc liczyłem na to ze sobie poradzi ten wzmacniacz z nimi. tu mam przykład głośników z taka możliwością http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=28&products_id=1187
 • #7
  telecaster1951
  Moderator of Acoustics
  Systemy radiowęzłowe montowane są z jego, konkretnego powodu. Liczba odbiorników i długość kabli, w systemie konwencjonalnym byłaby problemem.
  Ile jest tych głośników? Jak długie daleko są od wzmacniacza i od siebie?
 • #8
  szawel90
  Level 12  
  Spisz co to za głośniki, rozrysuj rozmieszczenie, uwzglednij szczególnie odległości. od wzmacniacza do pierwszego głośnika potem miedzy głośnikami. Tylko patrz na długość kabli w tych odległościach, bo ja już w kościołach widziałem takie cuda, że nie zdziwie sie jak kable idą nawet przez podwórko, żeby się przewietrzyć. Dowiedz się czasami czy księża nie mają na plebani odsłuchów z kościoła prowadzonych kablami. Sprawdź ile lini odchodzi od wzmacniacza, czy kościół nie był dzielony na kilka stref, czy nie ma nagłośnienia na zewnątrz. Wtedy nam to wszystko opisz tutaj.

  Poza tym pochwal się czemu chcesz zmieniać ten wzmacniacz, jaki masz budżet i wymagania to może znajdziemy coś fajnego radiowezłowego i problem będzie z głowy nie będzie trzeba nic kombinować.
 • #9
  mlopez
  Level 10  
  problem się rozwiązał sam po prostu zastosowałem transformatory na wyjściach odwrotnie niż w w zmacniaczu (pierwotne wtórne) i wszystko działa bezbłędnie dzięki wszystkim za zangarzowanie