Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tur przy Iseki - nie ma siły podnieść się na łyżce, spadają obroty silnika

23 Sty 2015 22:59 1887 5
  • Poziom 8  
    Witam, posiadam ISEKI TF325 2003r, zamontowany tur. Złapałem panę i chciałem podnieść przód za pomocą łyzki na turze. Ciągnik nie miał siły. W drugą stronę tzn unoszenie mocno załadowanej łyżki - nie ma problemu, idzie dobrze bez opadania obrotów. Ale jak tylko chce opuścić z góry nawet pusta łyżkę to czuc opór i spadają obroty sinika.

Pompa tłoczy z tego co wiem w jedną stronę, czyli albom jakis zawór przydławia przepływ oleju, albo moze problem w rozdzielaczu?

Wymieniałem 2 miesiące temu olej hydrauliczny na oryginalny.

Pozdrawiam

Jarek
  • Poziom 29  
    Tur ma w ogóle siłowniki dwustronnego działania?
    Ile przewodów jest przykręconych do siłownika podnoszenia?
    Zrób zdjęcie rozdzielacza od tura.
    Mi to wygląda, że tur nie ma możliwości docisku, a w rozdzielacz nie ma zrobionego wolnego spływu z sekcji podnoszenia. Podczas opuszczania układ pracuje pod obciążeniem, a pompa dusi silnik.
  • Poziom 8  
    podnosiłem sie juz na łużce nie raz. Teraz coś jest nie halo. Jutro moge zrobić zdjęcia

Nie wiem czy to ma znaczneie ale jak go kupowałem to sprzedawca mowil ze pompa pcha w roznym kierunku - mam 4 ustawienia wajhy. AB AA BA BB - albo jakos tak. Na przód mam 2 wyjścia i na tył chyba tez 2.. musze zerknąc. Mozliwe zeby tu było przestawione?
  • Poziom 29  
    Pompa pcha tylko w jednym kierunku. Od zbiornika ro rozdzielacza.
    To rozdzielacz decyduje o kierunku przepływu oleju.
    Coś masz źle podpięte przewody do rozdzielacza.
    Zrób zdjęcia.
  • Poziom 8  
    Ten ciągnik ma założonego Tura od dawma, ja mam go rok dopiero teraz takie coś się dzieje, więc nie może byc nic źle podpięte.

tur przy Iseki - nie ma siły podnieść się na łyżce, spadają obroty silnika

Dodano po 1 [minuty]:

tur przy Iseki - nie ma siły podnieść się na łyżce, spadają obroty silnika tur przy Iseki - nie ma siły podnieść się na łyżce, spadają obroty silnika

Dodano po 2 [minuty]:

z tyłu są 2 wyjścia,

mam tam wajhe do zmiany przepływu oleju??

Mam takie ustawienia jak;

AB (W JEDNYM KIERUNKU)
    B->A
    A->B
    N

nie wiem czy to ma znaczenie. O co chodzi w tych przełożeniech? Kiedy pcha olej na tył?
  • Poziom 29  
    Na zdjęciach wszystkiego nie widać.
    Skoro wcześniej działało, a nic nie zmieniałaś to przyjmujemy, że połączenia są prawidłowe.
    Ta wajcha z tyłu to rozdzielacz do sterowania tylnymi wyjściami hydrauliki. Gniazda opisane A i B i tak jak opis wskazuje olej będzie kierowany. Które gniazdo zasilane olejem, a które w tedy będzie powrotne dla oleju. Oraz pozycja pływająca.
    Nie wiem czy te wyjścia działają czy zostały odpięte na rzecz rozdzielacza od tura. Rusz dźwignią w którąś stronę, gdy będzie działać pojawi się tam olej pod ciśnieniem, a że brak podpiętego odbiornika zapewne z obciążenia silnik zejdzie z obrotów.

Przy przewodach siłowników od podnoszenia zastosowane są szybkozłączki czy tylko połączenia skręcane na stałe?
    Sterowanie drugą sekcją rozdzielacza działa prawidłowo?
    W sekcji od podnoszenia tura zamień ze sobą przewody miejscami i sprawdź jak działa.
    Możliwe, że zastosowano dławik na przewodzie od podnoszenia. Otworek tegoż dławika został zatkany ciałem obcym i ogranicza powrót oleju z siłowników.
    Pozdrawiam.