Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak dźwięku w kinie domowym Pioneer z TV Sony Bravia.

punisher123m 23 Sty 2015 23:13 1287 4
  • #1 23 Sty 2015 23:13
    punisher123m
    Poziom 10  

Hej forumowicze, znowu zwracam się do was z prośbą o pomoc. Mam taki problem. Dostałem od Cyfrowego Polsatu dekoder HD3000, gdy zmniejszyłem pakiet telewizyjny (wcześniej miałem chyba HD5000). Próbując podłączyć to do mojego TV i kina napotkałem spory problem. Mianowicie był to brak dźwięku. Podłączenie wyglądało tak: Kablem HDMI 1.4 z dekodera pod TV, inny kabel HDMI 1.4 z TV do kina domowego i zero dźwięku choć pokazywało w telewizorze, że jest podłączony system audio. Szukałem pomocy w googlach, ale za dużo się nie dowiedziałem, próbowałem przełączać różne tryby w TV jak i w kinie domowym lecz bez skutku. Dodam, że jak podłącze kabel optyczny z TV do Kina, to dźwięk jest, ale niezbyt mocny i słabej jakości. Do tego jak podłącze tylko dekoder z kinem przez HDMI to dźwięk jest :O Przy HD5000 nie bylo problemu, bo miał on wyjście HDMI do TV i wyjście na kabel optyczny do kina i wszystko działo, a HD3000 ma tylko 1 wyjscie na HDMI. Teraz mam do was prośbę, czy macie jakieś pomysły lub wskazówki, które mogłyby pomóc? Z instrukcji za dużo nie wynika, niby powinno działać.
    Proszę o pomoc.

TV - Sony Bravia Led 3D KDL55EX720
    Dekoder HD3000 (polsat Ipla)
    Kino domowe: Pioneer VSX-920

0 4
  • Pomocny post
    #2 25 Sty 2015 07:03
    Polon_us
    Poziom 41  

Czegoś tu nie rozumiem ...

punisher123m napisał:
    Do tego jak podłącze tylko dekoder z kinem przez HDMI to dźwięk jest ...

Czy są jakieś przeszkody, aby tuner podłączyć do wzmacniacza (np. wejście TV/SAT), a wzmacniacz z HDMI-OUT do telewizora?
    To jest najbardziej typowe połączenie i nie powinno być kłopotów z tym połączeniem.
    punisher123m napisał:
    Podłączenie wyglądało tak: Kablem HDMI 1.4 z dekodera pod TV, inny kabel HDMI 1.4 z TV do kina domowego i zero dźwięku

Takie połączenie byłoby możliwe, gdyby obydwa urządzenia wspierały funkcję ARC (Audio Return Chanel). Wzmacniacz nie wspiera tej funkcji.

0
  • #3 25 Sty 2015 15:13
    punisher123m
    Poziom 10  

Cytat:

Czy są jakieś przeszkody, aby tuner podłączyć do wzmacniacza (np. wejście TV/SAT), a wzmacniacz z HDMI-OUT do telewizora?
    To jest najbardziej typowe połączenie i nie powinno być kłopotów z tym połączeniem.

nie rozumiem jaki tuner, do tego jak podłącze normalnie czyli jak mówisz, przez hdmi do tv to wtedy właśnie nie ma dźwięku, jest tylko gdy podłącze tylko z dekodera do wzmacniacza.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Sty 2015 15:29
    Polon_us
    Poziom 41  

punisher123m napisał:
    jak podłącze normalnie czyli jak mówisz, przez hdmi do tv to wtedy właśnie nie ma dźwięku

Wcale tak nie napisałem:
    Polon_us napisał:
    aby tuner podłączyć do wzmacniacza (np. wejście TV/SAT), a wzmacniacz z HDMI-OUT do telewizora?

tuner=dekoder Polsat

Przez tuner miałem na myśli dekoder. Tak mi się napisało.

Czyli jeszcze raz - miałem na myśli połączenie :

Dekoder Polsat -> wzmacniacz - połączenie HDMI
    Wzmacniacz - telewizor - połączenie HDMI

Powinie był być obraz z dekodera w telewizorze, a dźwięk w wzmacniaczu.

0
  • #5 25 Sty 2015 15:44
    punisher123m
    Poziom 10  

kurde miałeś racje i zadziałało :) dziekuje ;p

0