Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S2 - samoczynny format

24 Sty 2015 09:07 708 2
  • Poziom 38  
    Wczoraj zdarzyło się z moim Galaxy S2 coś, czego nie potrafię sobie logicznie wytłumaczyć. Telefonu tego używam jako drugiego, przeważnie leży sobie w kieszeni kurtki albo gdzieś w kącie, więc raczej mało mu się przyglądam. Ostatnio sobie o nim przypomniałem wieczorem - był rozładowany, więc podłączyłem go do ładowarki, włączyłem, przeczytałem jakiegoś SMSa i odłożyłem na stolik. Po jakimś czasie zauważyłem, że się zrestartował, ale nie przejąłem się tym, bo byłem zajęty oglądaniem filmu. Po jakiejś godzinie chciałem ustawić budzik i... okazało się, że telefon ma przywrócone ustawienia fabryczne. Na ekranie był kreator ustawień. Jedyne co zostało to zdjęcia w pamięci masowej. Wykluczam udział osób trzecich, bo cały czas telefon leżał koło mnie. Wątpię też w przypadkowe wyklikanie formatowania. Jakim cudem to mogło się stać?

Dodam, że kupiłem go jako używany, a właściwie jako dawcę płyty głównej (miał strzaskany ekran), z pudełkiem. Sformatowałem go i przeinstalowałem system od razu po zakupie. Nowy system to Jelly Bean chyba 4.1.2 (jakaś nieoficjalna wersja, bo telefon to koreańczyk). Wydaje mi się, że usługa zdalnego czyszczenia danych jest przypisana do konta google, a nie do urządzenia, więc poprzedni właściciel chyba nie mógł mi zrobić takiego kawału. No chyba że się mylę?
  • Poziom 33  
    Czyszczenie jest raczej przypisane do konta samsunga a jak my się wydaje to wlasnie telefon jest tam przypisany, ale tego nie wiem. Później mogę sprawdzić co się dzieje jak e telefonie nie ma dodanego konta samsunga a skorzystamy np z awaryjnego sygnału przez znajdź tel samsung

Dodano po 5 [minuty]:

Po usunieciu konta z telefonu, nie można nim zarzadzać. Wiec pewnie sam Ci zwariował :)
  • Poziom 38  
    Jest na nim zainstalowany soft pobrany z jakiegoś niepewnego źródła, może coś jest z nim nie tak. Wszystko przez to, że to jest koreańska wersja i nie ma na nią oficjalnego Androida 4.