Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 3000/N200 ukryta partycja - recovery Vista jak zbootować?

24 Sty 2015 12:16 1305 3
  • Poziom 11  
    Witam, od kilkunastu dni mam niesamowity problem z laptopem Lenovo 3000 N200. Chodzi mi o ukrytą partycję, na której jest system oryginalny Vista ( klucz z tyłu obudowy laptopa ), chciałbym go przegrać na płytę lub pendrive żeby mieć sam system na nośniku.
    Od dłuższego czasu laptop jest strasznie powolny, wyskakują różne komunikaty, chce zrobić format. Usunąć wszystko, nawet tą ukryta partycje (Service V002) i zainstalować sam system Vista tak jak to powinno normalnie wyglądać. Lenovo dało pełno śmieci niepotrzebnych - mnóstwo programów trial oraz Nortona, który zwalnia system i po odinstalowaniu ciągle komunikaty błędy itp.
    Powiedzcie mi drodzy użytkownicy jak to wykonać? Zrobiłem już odkrycie tej ukrytej partycji programem z Linuxa livecd. Gparted partycje widzi i chciałbym przegrać np. na pendrive bootujący i żeby odpalił sam Windows tylko, które pliki trzeba skopiować?
    Podejrzewam że recovery, bo jest największy rozmiar, ale nie ma ani słowa o systemie. Pomóżcie, które pliki oraz jak zrobić boot tych plików z tej partycji? Poniżej zrzuty ekranu partycji, plików, rozmiar folderów. Proszę o pomoc. Czy na tej partycji recovery jest ten system Vista oraz czy da się przegrać i zbootować odpalić i zainstalować jak zwykły windows?
  • Poziom 13  
    Lepiej będzie jak zainstalujesz nowy system + twój klucz z laptopa = brak nortonów itp.

A recovery wywal bo to ino takie "koło zapasowe" w którym są te "śmieci" o których sam piszesz tj. nortony itp.

Od tygodnia sie mecze z ins. Visty bez napędu i bez recovery + pendrive i się udało. Klucz działa, sterowniki są na stronie producenta, laptop nadaje się do użytkowania i Tobie polecam zrobić tak samo.
  • Poziom 11  
    @Wysuszek masz rację, od kilku dni przegrywam różne pliki Recovery,co chwile błędy. Zgrywam na pendrive pliki z tego Windowsa i Recovery.
    W dalszym ciągu błędy co chwilę, jakichś plików brakuje.
    Zrobiłbym tak, jak mówisz, tylko skąd wziąć tego Windowsa? Posiadam na stickerze Vista Home Basic.
    Jak wykonać, żeby mieć inną, legalną kopie Windowsa i użyć mój oryginalny klucz, bo wtedy rozwiązanie jest najlepsze,od początku tak chciałem,format całego dysku, utworzyć dwie partycje i sam Windows bez ukrytych partycji.

Edit:

Witam panowie - potrzebuję pilnie pomocy. Chciałem zrobić format i przywrócić tylko tą partycję Recovery. Program zaczął wszystko formatować mój twardy dysk, a tam był system i teraz nie mam w ogóle systemu, tylko została ukryta partycja. Jak daję płytę z Recovery, to nic nie pokazuje punktu przywrócenia systemu, jak było wcześniej, podczas instalacji wywala błąd File/Boot/BCD.
    Teraz nic się nie da - ani nie ma punktu do przywracania, ani do końca formatu - nic. Jak odpalam system, to jest tylko info, nie znaleziono systemu. Odpalam Gparted, to jest ukryta Servicev002 5,63GiB i Unallocated 143,42 GiB.
    To powinien być system.
    Nic nie pomaga - co robić, jak przywrócić system. Nie mam żadnej płyty oryginalnej, tylko key na laptopie (ściągnąłem jedną Vista Home Basic, wpisuję, klucz nieprawidłowy).
    Co robić? Jak przywrócić system? Bardzo proszę o pomoc, tylko w was nadzieja!

Edit:

Przy próbie całkowitego formatu z płyty Recovery, wyskakuje komunikat:

Product Recovery could not find file
    D:/Preboot/Utils/Convert.cmd

Dalej płyta nie rusza. Płyta Recovery raczej już bezużyteczna, jakieś pomysły?
  • Poziom 13  
    Ściągnij z netu najlepiej wersje taką jaką miałeś, wywal tą partycje recovery bo do instalacji Visty potrzebne jest aby miał tylko 1 partycje.

Jak już bedziesz mieć system wpiszesz swój numer ze stikera, dasz aktualizuj czy co tam jest i bedziesz miec legalny windows, nie panikuj.

Uwazaj na przeroznych wersjach przy instalacji podczas wpisywania numeru nie pasuja do siebie, dlatego ja sciagnalem ze 4 wersje, na jednej dzialalo ale nie trzeba tego numeru wowczas wtedy wpisywac.

Wypnij dysk, podepnij do innego laptopa, zrob na nim partycje z plikami z tego iso Visty, ustaw na aktywna. Po uruchomieniu zaladuje sie instalator, moze poprosic o sterowniki do sata (wczesniej wrzuc sobie je na pendriva i tak samo wszystkie pliki z iso Visty na pendriva).