Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel/Integra32 - Ponowne samoczynne uzbrojenie po wywołaniu alarmu włamaniowego

buczo11 24 Sty 2015 13:27 627 2
 • #1 24 Sty 2015 13:27
  buczo11
  Poziom 27  

  Witam!
  Przedmiotem rozważań jest centralka Satel Integra 32 z ACU-100 i czujkami APMD-150 oraz APD-100. Jeśli alarm jest uzbrojony i w stanie czuwania zostanie naruszona któraś z czujek, to alarm sygnalizuje to np. na sygnalizatorze ASP-105 (włączonym do systemu).
  Jak długo centrala generuje sygnał alarmu włamaniowego i czy ponownie system przechodzi w stan czuwania (następuje automatyczne ponowne uzbrojenie systemu)? Czy można to gdzieś ustawić/sprawdzić wykorzystując program DloadX?
  Jednocześnie w systemie alarmowym centralka w czasie wygenerowania sygnału alarmu włamaniowego powiadamia użytkownika za pośrednictwem linii telefonicznej na telefon komórkowy (następuje klasyczne wdzwanianie się na komórkę przez centralkę).
  Czy jeśli użytkownik odbierze na komórce takie połączenie, to centralka zaprzestanie powiadamiać, czy też będzie to kontynuowane do momentu wyłączenia się (lub wyłączenia przez użytkownika) sygnalizacji alarmowej i skasowania alarmu?
  Z góry dziękuję za wszelkie informacje w tych tematach.

  0 2
 • #2 24 Sty 2015 14:52
  sciacho
  Poziom 17  

  czas działamoa sygnalizatora możesz zaprogramować (sprawdź na wyjściach). Po alarmie centrala nie przejdzie samoistnie w stan rozbrojenia i będzie nadal czuwać tak że kolejne wywołanie alarmu ponownie uruchomi powiadomienie oraz sygnalizator .

  0
 • #3 24 Sty 2015 19:20
  buczo11
  Poziom 27  

  Bardzo dziękuję za informację. Również do tego doszedłem. Ponadto w integrze 32 wejścia można ustawić na trzy sposoby:
  1) tylko jeden alarm-pojedyncze wyzwolenie, potem pomimo czuwania systemu to wejście jeśli będzie naruszane nie generuje alarmu
  2) tylko 3 alarmy-podobnie jak wyżej, ale tylko trzy cykle
  3) obydwie opcje wyłączone-wyzwalanie wejścia za każdym razem po naruszeniu
  Wyzwolenie kolejne danego wejścia jest możliwe dopiero po zakończeniu poprzedniej sygnalizacji alarmowej.

  0