Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWOE 8558 Pralka wylała; błąd f:21

notae 24 Sty 2015 13:42 1224 1
  • #1 24 Sty 2015 13:42
    notae
    Poziom 7  

Witam mam problem z pralką Whirlpool AWOE 8558.

Najpierw pralka podczas prania wylała z siebie całą wodę nie jestem w stanie określić na jakim etapie prania miało to miejsce- wchodząc do pralni miałam już zalane 2 pokoje a na wyświetlaczu pralki widniał <END> i nic więcej, żadnej sygnatury błędu. Dodam, że pranie wydawało mi się wyprane więc najprawdopodobniej miało to miejsce gdzieś w końcowej fazie. Odłączyłam pralkę od prądu wyczyściłam filtr, który i tak nie był w złym stanie, wypoziomowałam pralkę i podłączyłam ponownie do sieci. Po podłączeniu bardzo długo ( ok 5 - 10 min) nie włączał się wyświetlacz, kiedy już się załączył widzę F:21 i czerwony symbol klucza francuskiego - jednak co mnie zdziwiło na czarnym, a nie jak zwykłe błędy na niebieskim tle.

Ratunku co to może być... jak się za to zabrać...a może się nie zabierać tylko kupić nową pralkę?

0 1
  • #2 24 Sty 2015 14:17
    boguś 20000
    Warunkowo odblokowany

oznacza - Błąd komunikacji między elektroniką sterującą i elektroniką wejściową, elektronika sterująca,elektronika wejściowa, okablowanie. trzeba sprawdzić czy wtyki między wyświetlaczem a płytą sterującą są prawidłowo powtykane.

0