Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel,Omega,2,5v6 - Źle odpala rano

24 Sty 2015 14:14 810 6
  • Poziom 6  
    Witam piszę bo mam taki problem posiadam Opla Omega 2.5 V 6 benzyna.
    Tydzień temu oddałem mechanikowi auto żeby wymienił cewkę , kable i świece wszystko jest wymienione ok. Lecz następnego dnia po odebraniu auta rano mi nie chciał odpalić to znaczy odpala tak za 5-6 razem nigdy tego nie było. Ale jak odpali już to później przez cały czas mogę odpalać za pierwszym razem.Co to może być
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Z tyłu pod cewką czujnik temperatury może ruszył.Tam jest ciasno bardzo.
  • Poziom 6  
    A jak tam dojść z dołu czy znowu będą musieli połowę rozebrać.

Dodano po 37 [minuty]:

A dokładniej to jaki mam kupić ten czujnik.
    Bo jest taki Czujnik temperatury powietrza zasysanego lub dolotowego. Czujnik temperatury wody.Są różne
  • Poziom 43  
    Podejrzyj rano czy ecu widzi temperaturę otoczenia.
  • Poziom 21  
    andrzej20001 napisał:
    czujnik temperatury może ruszył

Gdyby go "ruszył" , to świeciła by lampka check, a nic o tym nie wspomina.
    barpio7 napisał:
    oddałem mechanikowi auto żeby wymienił cewkę , kable i świece wszystko jest wymienione

Jaki był powód wymiany?
    barpio7 napisał:
    odpala tak za 5-6 razem nigdy tego nie było. Ale jak odpali już to później przez cały czas mogę odpalać za pierwszym razem.Co to może być
    To raczej zmartwienie mechanika który zmieniał WN.
    W pobliżu Przewodów WN ( a jeśli założyłeś zamienniki które są dłuższe od ori i wokół cewki robi się niezły kalambur), biegnie przewód czujnika prędkości wału korbowego. Jest ekranowany , ale kto wie...... . Oddaj auto na reklamację, nie kupuj żadnego czujnika.
    Jakiej marki części zostały zamontowane?
    barpio7 napisał:
    A jak tam dojść z dołu czy znowu będą musieli połowę rozebrać.

Stawiam skrzynkę browaru, że robiłeś sam, spaprałeś i chrzanisz coś o warsztacie.

Dodano po 12 [minuty]:

andrzej20001 napisał:
    Podejrzyj rano czy ecu widzi temperaturę otoczenia.

Trzeba mieć czym; niech zmierzy multimetrem rezystancję tego czujnika na złączu ecu. Pin 30 i 45 . Podaj wartość rezystancji i temperaturę otoczenia, wykluczymy jego awarię. Motronic znajduje się w skrzynce przekaźników obok akumulatora.
  • Poziom 6  
    Ja chciałem sam wymieniać ale jak zobaczyłem ile jest tam rozebrania to się nie podjąłem.
    Świece kupiłem i kable firmy NGK , oraz cewkę Boscha 1000 zł za części.

Dodano po 8 [minuty]:

Dobra jutro zobaczymy bo muszę kupić multimetr bo nie posiadam. Jeszcze się tak zastanawiam czy kable dotykają gdzieś silnika i jak rano jest wilgotno to może przebicie jest jakieś (może)...
  • Poziom 6  
    Na poniedziałek jestem umówiony z mechanikiem zobaczymy co to może być