Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEAT Toledo II 1,6 1M - Drzwi kierowcy zamykają się i otwierają po chwili

24 Sty 2015 14:36 1296 14
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z Seatem Toledo II r99 1,6. Po ruszeniu (po przekroczeniu 15km/h) zamykają się wszystkie drzwi tyle ze drzwi kierowcy zamykają się i otwierają za każdym razem jak ruszam.
    czy da się to naprawić czy trzeba wymienić cały moduł komfortu?

Z resztą drzwi nie ma problemu. a problem pojawiał się kiedyś ale sporadycznie i po kilku jazdach problem znikał. Zamykając z kluczyka czy z wewnątrz nie ma problem drzwi się zamykają.

Oczywiście wpadłem na genialny pomysł że wyłączę VAG-iem zamykanie drzwi podczas ruszania ale efekt końcowy był taki że nie mogłem pilotem zamknąć samochodu. wiec powróciłem do zamykania i otwierania podczas jazdy.

proszę o pomoc może ktoś wie co można zrobić.
  • Poziom 28  
    Witam rozbierz tapicerkę i sprawdż cięgło może ciężko chodzi, odbija bo zamek opór.
  • Poziom 8  
    Niby możliwe ale podczas zamykania z pilota zamyka sie normalnie. Jak rozbieralem to nie wydawalo mi sie żeby byla kwestia cięgla.
  • Poziom 21  
    Odkręć plastiki obok otwierania maski i ten podnóżek dywanik do góry wsadź tam jakiś duży śrubokręt by mieć dostęp do komfortu i wiązek zajrzyj czy śniedzi nie ma na wiązkach i czy woda jest w puszce komfortu podejrzewam że zgniły kable, spotkałem sie kiedyś z przypadkiem jak klient przyjechał to temperatura na dworze była na minusie i woda w komforcie mu zamarzła i komfort był w lodzie :) najczęściej kable gniją obejrz czy nie ma śniedzi.
  • Poziom 13  
    Mialem podobny przypadek i winny byl mikrostyk ktory nie odcinal zasilania w zamku, po wlutowaniu nowego wszystko ok
  • Poziom 21  
    t3syncro napisał:
    Mialem podobny przypadek i winny byl mikrostyk ktory nie odcinal zasilania w zamku, po wlutowaniu nowego wszystko ok

Też możliwe jednak nie pomyślałem o tym autor powinien sprawdzić czy światełko w środku zapala się przy otwartych drzwiach.
  • Poziom 8  
    Światełko nie świeci.
  • Poziom 23  
    Mikrostyk w zamku do wymiany.
  • Poziom 9  
    Niekoniecznie do wymiany. Mikrostyk w vw golf IV/bora/toledo jest rozbieralny. Składa się z dwóch blaszek czy tam trzech blaszek i sprężynki. Wystarczy wszystko odtłuścić i wyczyścić drobnym papierem ściernym.
  • Poziom 8  
    Ok a teraz jak dla laika jesli możecie. Z otworzeniem i wyczyszczeniem moze sobie poradzę. Ale gdzie dokladnie szukać tego mikrostyku? Można prosić o dokładne instrukcje?
  • Poziom 13  
    Koszt mikrostyku 40 groszy ale 100 procentowa pewnosc ze dziala, wybor nalezy do ciebie, ja rozbieralem drzwi 3 razy, demontaz opanowalem do perfekcji az wlutowalem nowy.pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Jak chcesz to podjedz do mnie dam ci dwa zamki do celow naukowych, mieszkam 20 km od gliwic

Dodano po 1 [minuty]:

Jutro jak bede w warsztacie to zrobie zdjecie zamka w srodku, mikrostyk jest widoczny,
  • Poziom 9  
    Oczywiście masz racje, ale czyszczenie mikrostyku nie zajmuje więcej czasu. A one nie są hermetycznie zamykane i już nie raz spotkałem się z tym, że jest tam piękna zielona śniedź.
  • Poziom 13  
    Kolega zrobi jak bedzie chcial
  • Poziom 8  
    Zabiorę sie do tego w weekend. Bo chciałem to na szybko dzis zrobić zdjelem tapicerkę i doszedłem do wniosku ze się tak do zamku nie dostane bo trzeba jeszcze ta blachę odkręcić ;)
  • Poziom 21  
    Zanim blache odkręcisz to przez dwie gumowe okrągłe zaślepki musisz odkręcić śruby od montażu szyby, musisz se wjechać szybą do góry na ful i delikatnie w dół i masz dwie śruby od przykręcenia szyby popuszczasz te śruby (nie wykręcaj do końca bo nie ma potrzeby) i potem zjedź se jeszcze niżej i wyjmij szybe do góry, banalna robota i nie tarmoś blachy dopóki nie wyjmiesz szyby bo szyny od szyby są do blachy przykręcone, chyba że chcesz mieć szybe w kawałkach :)