Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viano 2.2 2004 brak światla przeciwmgielnego i usterka ośw. tablicy

24 Sty 2015 15:34 354 3
  • Poziom 7  
    Witam !
    Mam problem z tylną prawą lampką przeciwmgielną, która nie świeci (oczywiście wymieniona, styki przeczyszczone, kabel w miarę możliwości sprawdzony i cały, napięcie też jest).
    Drugi problem polega na tym, że komputer pokazuje brak oświetlenia tablicy, a światła świecą. Jak w powyższym przypadku zrobiłem i sprawdziłem, co się dało.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Witam,

opisz więcej na temat tego jak mierzyłeś to napięcie na przewodzie od światła przeciwmgielnego.
    Sprawdź przewód koloru brązowego w okolicach lampy czyli masę ( - ) tego obwodu.
    Twój opis sugeruje, że ta usterka może mieć dużo wspólnego z oświetleniem tablicy rejestracyjnej.
    Jeśli możesz to zrób zdjęcia z miejsca montażu lampy czyli jej tylną część po demontażu lub
    zdjęcie jej od tyłu (jak jest zamontowana) oraz wiązki przewodów itp..
    Sprawdź również stan gumowej przelotki pomiędzy karoserią a pokrywą bagażnika, chroniącą
    przewody prowadzące do oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
    Przetarcie jej, w którymkolwiek miejscu wskazuje na ewentualne możliwe uszkodzenia
    przewodów, które ma chronić.
  • Poziom 7  
    Witam !

Mierzyłem próbnikiem (chyba to marnie) ale patrząc na samą budowę lampy jeśli nie działa przeciwmgielne to i wsteczny oraz stop także nie powinny działać, a połączone są tam jedną płytką (na mój mały rozumek).
    Natomiast uszczelka jest cała. Sprecyzuję - oświetlenie tablicy działa ale komputer pokazuje, że nie działa.
    Później zamieszczę zdjęcia (tam jest coś namieszane z dokładanym czujnikiem parkowania na tył)

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Ok,

będę wieczorem przy komputerze to spojrzę na zdjęcia.
    Pomiar wykonaj względem masy pojazdu oraz punktu masowego lampy.
    Po porównaniu wyników będziemy mieli więcej informacji.
    Jak będziesz miał problem ze znalezieniem tych punktów to po obejrzeniu zdjęć podpowiem.
    Dobrze będzie, jak sprawdzisz również stan konektorów na przewodach i styków (kostki) lampy.