Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWF 1010 - Pralka pobiera wodę po czym ją wypuszcza, dioda 6x

Szymonx248 24 Sty 2015 15:34 1425 8
  • #1 24 Sty 2015 15:34
    Szymonx248
    Poziom 5  

Witam. Mam problem z pralką a dokładniej z modelem Electrolux EWF 1010. Mianowicie pralka pobiera wodę, po czym po pobraniu ją odpompowuje, równocześnie z odpompowywaniem dioda ustawia się na etap końcowy i miga 6 razy. Miałem już 1 ten sam problem ale ręką wystarczyło ją opłukać troche. Niestety pralka też nie pobiera proszku ani płynu do płukania. Myślę, że jest zatkana ale jak ją wyczyścić?

Moje próby:
    1. Kilka razy wlałem trochę wody gorącej tak 80-90 stopni z płynem do naczyń do tego pojemnika na proszek, oczywiście woda spłynęła do bębna ale nadal nie działa. 2. Sprawdziłem czy pompa jest czysta i jest.
    3. Sprawdziłem ułożenie rury odpływowej i za każdym razem jak zmieniałem jej położenie pralka zachowywała się ta samo.

Nie wiem już co mam zrobić. Przypuszczam, że jest zapchana skoro nie pobiera proszku. Ktoś mi może pomóc?

0 8
  • #2 24 Sty 2015 21:09
    marwud6
    Poziom 17  

Sprawdź grzałkę i czujnik NTC.

0
  • #3 25 Sty 2015 11:47
    Szymonx248
    Poziom 5  

marwud6 napisał:
    Sprawdź grzałkę i czujnik NTC.

A gdzie ten czujnik NTC się znajduję?

1
  • #5 25 Sty 2015 16:19
    Szymonx248
    Poziom 5  

marwud6 napisał:
    Przy grzałce.

Okey :). A teraz mam takie pytanie, jeżeli grzałka będzie okryta cała kamienie bo to wg mnie jest najbardziej prawdopodobne (nie mam przy sobie kluczy to nie sprawdzę teraz czy tak jest) to czy wystarczy wlać do pralki wody gorącej z octem i zostawić tak na kilka godzin? Jak wiadomo grzałka znajduje się na dole pralki, pod bębnem więc łatwo by tą czynność można by wykonać. Ocet nie spowoduje żadnych szkód poza usunięciem kamienia?

0
  • #6 25 Sty 2015 19:23
    marwud6
    Poziom 17  

Nie wlewaj octu do pralki. Ocet nie służy do "odkamieniania" pralki. Możesz mieć z pralką później problemy. Był taki temat tu na forum. Jak znajdę podam link.
    Sprawdź rezystancję grzałki i czy nie ma upływności (przebicia z masą).

0
  • #7 25 Sty 2015 22:38
    Szymonx248
    Poziom 5  

marwud6 napisał:
    Nie wlewaj octu do pralki. Ocet nie służy do "odkamieniania" pralki. Możesz mieć z pralką później problemy. Był taki temat tu na forum. Jak znajdę podam link.
    Sprawdź rezystancję grzałki i czy nie ma upływności (przebicia z masą).

okey, jutro się postaram tym zająć. A jeszcze takie pytanko, jeżeli na grzałce będzie kamień, bo przypuszczam, że będzie to jak go się pozbyć? :)

0
  • #8 26 Sty 2015 19:49
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Według mnie nie ma sensu,kamień zawsze się będzie osadzać co czasami może powodować uszkodzenie grzałki jeżeli jest na prawdę zakamieniała.Ale najpierw sprawdź czy jest sprawna,i czujnik tak samo jak pisał marwud6.

0
  • #9 01 Cze 2015 21:50
    tomek121786
    Poziom 7  

Nikt nie zapytał o to czy pralka wykonuje ruch bębnem. Tak ja napisano wcześniej. Kamień na grzałce nie będzie wpływać na działanie pralki, acz kolwiek skróci jej żywotność. sugeruję sprawdzić silnik (szczotki) tachotegenerator ( czujnik pracy silnika) hydrostat ( czujnik poziomu wody, z reguły jest dwu lub więcej pozimowy i może na pierwszym nie załączyć)

0