Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken"

mag2211 24 Jan 2015 17:49 4110 7
 • #1
  mag2211
  Level 13  
  Witam

  Mam problem z pralką Siwamat Plus 5203.

  Podczas prania zawiesza się i mruga dioda Trocken - suszenie. Trzeba przekręcić gałką programatora na "0" i powrócić do nastawienia prania i w tedy pralka pierze dalej. Problem w tym, że zdarza się to czasami 2x na cykl.
  Pralka na pewno nie suszy, bo pobór prądu w tym czasie to zaledwie 8W.
  Rozebrałem programator i przelutowałem praktycznie wszystko. Zablokowałem możliwość nastawienia suszenia (zablokowałem gałkę). Pokrętła programatora to zwykłe przełączniki i tu raczej filozofii nie ma.

  Co może być przyczyną? Czy mruganie oznacza przejście w tryb suszenia czy może jest to jakaś sygnalizacja błędu? Dodam, że czasami pralka idzie przez program bez problemów.

  Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken" Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken" Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken" Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken" Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken" Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken"Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken" Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken" Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken" Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken" Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken" Siemens Siwamat plus 5203 - Pralka zawiesza się - mruga dioda "Trocken"
 • #2
  RFTiTONSIL
  Level 18  
  A ustawiałeś czas suszenia?
 • #3
  mag2211
  Level 13  
  Zablokowanie gałki to pierwsza rzecz którą zrobiłem. Dziwi mnie, że pralka zacina się w ten sposób na różnych etapach prania. Suszyć powinna chyba dopiero po wywirowaniu.
 • #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  mag2211 wrote:
  (zablokowałem gałkę)

  W jaki to sposób zrobiłeś?
 • #5
  mag2211
  Level 13  
  peter falk wrote:
  mag2211 wrote:
  (zablokowałem gałkę)

  W jaki to sposób zrobiłeś?

  Ustawiłem na "0" i rozłączyłem gałkę od przełącznika (jest tam taki bolec, który wchodzi w gałkę i w przełącznik). Przełącznik sam z siebie raczej nie ma możliwości przekręcenia się, bo nastaw jest skokowy.
 • #6
  pwnuk
  Level 12  
  Mam taki sam problem z tym że u mnie miga ta dioda z dwoma kropelkami, nie przechodzi na płukanie. Co może być przyczyną? Dodam, że pompka spustowa jest nowa.
 • #7
  adass
  Level 25  
  Uszkodzony triak na płycie.
 • #8
  pwnuk
  Level 12  
  U mnie przyczyna była z tym związana( silnik po rozkręceniu został nieprawidłowo złożony, nie wszystkie styki weszły na swoje miejsca szczególnie te związane z pracą tachogeneratora) a poza tym był uszkodzony elektrozawór wody od suszenia. Dziękuję za odpowiedzi pralka śmiga jak nowa jest po wymianie zuzytych łożysk po 23 latach mam nadzieję, że wytrzyma jeszcze z 10. Temat można zamknąć.