Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch sms58n98eu - Błąd E09 - nie grzeje

24 Sty 2015 18:00 8019 17
  • Poziom 6  
    Witam!
    Mam problem ze zmywarką sms58n98eu - ma prawie 4 lata i przestała grzać wodę - wyświetla błąd e09. Widziałem że są podobne tematy i trochę mi pomogły, jednak prosiłbym o pomoc w dwóch sprawach.

Pierwsza to jak się dobrać do pompy - na wszystkich filmikach widziałem jakieś blachy od spodu, natomiast u mnie jest lany plastik i nie znalazłem sposobu jak go odkręcić.
    Druga sprawa prosiłbym o pomoc w doborze odpowiedniej części zamiennej. Udało mi się zajrzeć do środka i odczytałem że pompa ma symbol 9000461121 (wwgv640-2)

Dziękuję za pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    Witam jeszcze raz.
    Udało mi się dostać do pompy i ją wymienić jednak nadal mam ten sam problem. Po wymianie nadal nie grzeje wody i wyświetla E09.
    Może ktos ma pomysł co to może być?
  • spec od auto-elektro
    a co mówi instrukcja o błedzie E09?
  • Poziom 6  
    Instrukcja milczy na temat błędów - napisali wezwij serwis a błąd E09 znalazłem w necie i jest to wina pompo-grzałki którą wymieniłem. Nie jest to błąd przekaźnika ani sterowania bo wtedy byłby błąd E02.
    Jak można sprawdzić czy grzałka działa czy nie, bo juz zaczynam myśleć że mi zepsutą przysłali.
  • Relpol przekaźniki
  • spec od auto-elektro
    podłacz napiecie i zobacz czy nagrzewa sie
  • Specjalista AGD
    Jacek79 napisał:
    podłacz napiecie i zobacz czy nagrzewa sie

To jest szkodliwa porada.Kolega nie widział chyba jeszcze takiej grzałki.
  • spec od auto-elektro
    No nie. A jak wygląda? I w czym jest problem z jej zasilaniem?
  • Specjalista AGD
    Jacek79 napisał:
    I w czym jest problem z jej zasilaniem?

A w tym ,że grzałka jest obudowana i każde podłączenie jej pod bezpośrednie zasilanie spowoduje uszkodzenie a nawet pożar zmywarki.
  • spec od auto-elektro
    A w takim razie jak jest zasilana ta grzałka?
  • Poziom 6  
    Dokładnie taką pompę miałem i wymieniłem. Problemem est to że nadal nie działa...
  • Poziom 25  
    błąd e-09 oznacza mycie bez grzania, a to nie określa jednoznacznie uszkodzenia grzałki. Są jeszcze inne elementy które mają wpływ na grzanie.
  • Poziom 6  
    Możesz podpowiedzieć jakie to elementy, i gdzie ich szukać?
  • Poziom 6  
    Zmywarka naprawiona przez serwis - padnięty moduł sterujący :(
  • Poziom 2  
    Witam. Mam pytanie. Ile kosztowała cie naprawa bo ja mam ten sam problem z ta samą zmywarką

Dodano po 31 [sekundy]:

Witam. Mam pytanie. Ile kosztowała cie naprawa bo ja mam ten sam problem z ta samą zmywarką
  • Poziom 6  
    Sterownik kosztował 550 zł, ale jeżeli poszła pompo-grzałka na alllegro są po jakieś 250 zł.
  • Poziom 8  
    Mam ten sam problem , zmywarka ma już 4 lata i w sumie w tym roku psuje się już 3 raz zastanawiam się nad zakupem nowej bo ile można wkładać w starą
  • Poziom 13  
    Z tym pożarem zmywarki to trochę przesady. Każda grzałka MUSI mieć zabezpieczenie w przyp. załączenia jej bez wody. Bo w razie np. sklejenia przekaźnika grzałki lub styku hydrostatu (w tym modelu nie ma), gdy napięcie podawane jest bezpośrednio poza elektroniką urządzenia by płonęły. Podłączając na krótko co najwyżej można grzałkę uszkodzić. W tym modelu grzałka jest na ~230V. Aby sprawdzić elektronikę wystarczy w miejsce grzałki podłączyć żarówkę. We większości urządzeń AGD "oczami" grzałki jest czujnik temperatury, który w tym przyp. wyrzuca błąd E09.