Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP530U3C - Totalnie niedziałająca klawiatura w laptopie

24 Sty 2015 19:43 1440 5
 • Poziom 9  
  Witam,

  Od wczoraj nie działa mi zupełnie klawiatura w laptopie-ultrabooku Samsung NP530U3C. Laptop mi nie spadł, nie został zalany, jedynie przewoziłam go wcześniej w etui, nie był ustawiony pionowo, a leżał pionowo w torbie. Wcześniej, przed wyjazdem był czyszczony zwilżoną wodą chusteczką, ale lekko, nigdy wcześniej nie było z tym problemu, nigdy wcześniej nie było problemów z klawiaturą. Wygląda jakby się zablokowała (jak?????). Żaden klawisz nie reaguje obecnie. Sprzęt w Menadżerze urządzeń jest poprawnie zainstalowany, ma aktualny sterownik, działa poprawnie. Na etapie logowania do systemu muszę wybierać z opcji Ułatwienia dostępu (na foto aktualny stan tego okienka) klawiaturę systemową, aby wbić się.

  Czy ktoś ma pomysł co się stało? Czy mogło dojść do jakiegoś zablokowania?
  W załączniku foto klawiatury! Czerwona strzałka po lewej - info poniżej.

  Zauważyłam też, że przestało mi działać lewe USB (system wykrywa je jako nieznane urządzenie), żadem pendrive w nim nie chodzi. Problem pojawił się równocześnie z klawiaturą. Czy może to zmieć ze sobą związek?

  Czekam na pomysły zanim oddam komputer do serwisu. Może uda się coś z tym zrobić w domu? Dziękuję za pomoc!
 • Poziom 35  
  katlada napisał:
  nie był ustawiony pionowo, a leżał pionowo w torbie


  ?


  Gniazdo usb jest czyste?

  Ostatnio w takim laptopie problem z klawiaturą rozwiązało odłączenie a następnie podłączenie baterii. Niestety - należy to robić w serwisie. Niestety2: nie było problemu z USB - albo nie został wykryty.
 • Poziom 33  
  Pod spodem laptopa jest przycisk resetu. Wystarczy włożyć i przytrzymać chociażby wykałaczką jakieś 3 sek. Może pomoże.
 • Poziom 9  
  Faktycznie można tam kliknąć. Tylko co teraz - włączam komputer niby bez baterii i jest tak samo. Tylko teraz odklikać mi się nie chce i włączyć bez prądu, ups. Klawiatura kaput cała, usb lewe (jedno) kaput. Dla jasności rezta portów z lewej działa. Ktoś mi napisał gdzieś na innym forum, że poszedł mostek - aż tak źle? Ale chyba wtedy by więcej rzeczy nie działało? Win 7 normalnie chodzi, tylko z klawiaturą systemową na ekranie;-) Zrobiłam też checkdisc, zero błędów.
 • Poziom 35  
  Jakoś ten opis nie przekonuje mnie jednoznacznie jakie czynności zostały wykonane i z jakim konkretnie skutkiem.

  Proponuję udać się do serwisu.