Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Senseo HD7850 - nie grzeje wody

mausibeata 24 Sty 2015 20:01 2235 10
  • #1 24 Sty 2015 20:01
    mausibeata
    Poziom 8  

Witam!
    Padł mi expres ciśnieniowy do kawy...a dokładniej po włączeniu nie grzeje wody.
    Normalnie to było słychać jak woda się grzeje a teraz tylko miga włącznik i nic sie nie dzieje. Ewidentnie expres czeka na sygnał że woda jest podgrzana ale takowego nie otrzymuje i przez to nie chce przejść do procesu robienia kawy.
    Może jakaś podpowiedz jak sprawdzić boilerek który tą wodę podgrzewa???
    Można do niego przyłożyć normalny prąd z gniazdka o nap.220V???
    Jest też jeszcze jeden element obok boilerka grzejącego wodę na którym jest coś o temperaturze 80 i 35 stopni...może to jest to ustrojstwo co włącza grzanie???
    A może jest jeszcze inna elektronika która steruje włączaniem grzania???
    Nie znam się a naprawdę szkoda wyrzucać aparat bo dopiero 3 lata ma.
    Dotychczas serwował kawę jak prawdziwy barista...ale dzisiaj rano zastrajkował.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na jakiekolwiek podpowiedzi i sugestie.

1 10
  • #2 24 Sty 2015 23:50
    l_Suchy_l
    Poziom 20  

Na 90% padł podgrzewacz, jak masz próbówkę to podaj fazę na jedno złącze podgrzewacza i sprawdź czy zaświeci na drugim.

0
  • #3 25 Sty 2015 11:52
    mausibeata
    Poziom 8  

Eeem...mam multimiernik...ale nie wiem jak się nim posługiwac...jest omomierz...voltomierz...amperomierz....wszystko zarówno przy stałym prądzie jak i zmiennym. Na co ustawić multimiernik? A tak wogóle pisząc podgrzewacz masz na myśli boilerek(to okrągłe białe coś) czy to ustrojstwo po prawej(szara kostka prez którą też przepływa woda)...bo jest też pod jakies kable podłączona i na niej jest coś o temperaturze???

0
  • #4 25 Sty 2015 14:01
    l_Suchy_l
    Poziom 20  

Sprawdź grzałkę w tym bojlerze ustaw na 200 ohm i daj znać jaki wynik. Philips Senseo HD7850 - nie grzeje wody

Tu mają części do takiego ekspresu Link

1
  • #5 26 Sty 2015 09:05
    mausibeata
    Poziom 8  

Expres ma być włączony czy nie?
    Na wyłączonym expresie zmierzyłem przed chwilką i nic.Jak zetknąłem razem dwa końce miernika(bez boilerka pomiędzy) to piszczało i coś tam pokazywało...czyli miernik raczej dobry mam...albo?

0
  • #6 26 Sty 2015 09:33
    Jacek Szulc
    Poziom 12  

Multimetr ustawiony na zakres omomierza. Pomiar oczywiście przy wyłączonym napięciu i najlepiej po odłaczeniu przewodów. Rezystancja powinna wynosić kilkanascie lub kilkadziesiat ohmów. Przewody zasilające warto odłaczyć bo może pomiar zamykać się przez inne elementy obwodu.

1
  • #7 26 Sty 2015 17:28
    l_Suchy_l
    Poziom 20  

Jak kolega mierzył w tych miejscach co pokazałem wyżej i nic nie pokazuje to uszkodzona grzałka.W tym modelu jest grzałka 1600W czyli ok. 30om powinno pokazywać na mierniku.

0
  • #8 26 Sty 2015 21:24
    mausibeata
    Poziom 8  

No i zrobiłem jak pisaliście.Nawet nie pipło przy pomiarze...czyli jednak grzałka spalona...a co za tym idzie cały boilerek do wymiany.Mam nadzieję,że to jedyny zepsuty element.Trzymajcie kciuki.Właśnie zamawiam boilerek.Dam znać jaki wynik po wymianie.

0
  • #9 26 Sty 2015 22:22
    l_Suchy_l
    Poziom 20  

Czekając na bojlerek możesz sprawdzić czy reszta działa. Na środku bojlerka jest czujnik temperatury(ten otwór na zdjęciu wyżej).Jak wyciągniesz zaślepisz czymś ten otwór to po podgrzaniu zapalniczką czujnika zrobi ci zimną kawę :D będziesz wiedział czy reszta działa.Nie powinien też włączyć się bez wody to też sprawdź.

1
  • #10 27 Sty 2015 09:08
    mausibeata
    Poziom 8  

Bez wody się nie włącza...to sprawdzałem i faktycznie działa..pływak się nie zacina. A ten czujnik z boku boilerka to tak jest zamontowany że boję się,że go zniszcze nim wyciągnę....dziwnie zamontowany i nie idzie go okręcić tak żeby wyjąć.Będę musiał chyba kombinerek użyć...ale to jak znam znam życie będzie zbyt brutalne i go połamie. Ale będę dzisiaj przy wolnej chwili próbował....dzięki za podpowiedz jak sprawdzić czy reszta działa.
    Pod wieczór dam znać jak reszta maszyny się sprawuje.

0
  • #11 28 Sty 2015 15:13
    mausibeata
    Poziom 8  

Heeej chłopaki...chciałem wam bardzo podziękować za podpowiedzi.Były to bardzo przydatne informacje. dzisiaj dostałem paczkę z boilerkiem i odrazu zabrałem się za wymianę.Poza informacjami od was znalazłem jeszcze jedną bardzo ważną sugestię w opisie produktu na stronie sprzedawcy części...a mianowicie była to informacja o napełnieniu boilerka wodą przed pierwszym uruchomieniem...ja bym pewnie podłączył wszystko i odrazu włączył...ale to już nie sprawa na forum...chociaż niektórym laikom takim jak ja informacja o napełnieniu boilera wodą zanim się go włączy napewno się przyda.Po punkciku dla Suchego i Jacka Szulca.Pozdrawiam.

0