Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 1 2.2 dt jak odpowietrzyć układ paliwowy?

Piotravgx 24 Sty 2015 20:51 1302 7
  • #1 24 Sty 2015 20:51
    Piotravgx
    Poziom 5  

Posiadam samochód jak w temacie.
    Mam pytanie, jak go odpowietrzyć, ponieważ po tygodniu nie używania zeszło paliwo, bo było go mało i gdy próbowałem musiał zaczerpnąć trochę powietrza,
    Teraz pytanie, jak go odpowietrzyć (pompowanie gruszką na nic się nie zdaje)?
    Akumulator mam słaby więc jest ciężko ale czy zwykłe dłuższe kręcenie silnikiem go odpowietrzy?
    Czy może można próbować żeby ciągnąć innym samochodem i odpalać na tzw pych?
    Czy może jest jakiś sposób przy pompie i gdzie dokładnie?
    Jakby ktoś mógł dobrze doradzić byłbym wdzięczny

1 7
  • #2 24 Sty 2015 23:18
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Najpierw zacznij od zatankowania zimowego paliwa :D

Moderowany przez Pawel wawa:

Ostrzeżenie. Nie ma tak niskich temperatur, by twoja rada była warta choć funta kłaków. 3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

0
  • #3 24 Sty 2015 23:58
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zapewne masz nieszczelny układ paliwowy, należałoby go naprawić. Tym bardziej, że jak piszesz, pompowanie nic nie daje. Potem dopiero brać się za odpowietrzanie. Możesz poluzować przewody na wtryskach, możesz pomóc sobie plakiem, możesz też naładować akumulator i sprawne auto odpali po chwili.

1
  • #4 25 Sty 2015 09:06
    uswto
    Poziom 18  

Piotravgx napisał:
    pompowanie gruszką na nic się nie zdaje)?
    a ściągnąłeś przewód z filtra?

0
  • #5 25 Sty 2015 09:34
    Piotravgx
    Poziom 5  

Za filtrem też widać ze jest paliwo a jak czasami pompuje to słyszę taki cichy pisk uciekającego powietrza czy to może być uszkodzony przewód paliwa ? i gdzie można taki kupić?

0
  • #6 02 Lut 2015 21:23
    Piotravgx
    Poziom 5  

Którą śróbkę trzeba odkręcić i czym pompować , wie ktoś ?
    Samochód ogólnie est mułowaty i pytam czy to wina przepływomierza ? Ile on wytrzymuje ? Jaki koszt wymiany na jakiś dobry ?

Dodano po 3 [minuty]:

@Pawel wawa może byś mi dokładnie mógł pomóc ?

1
  • #7 03 Lut 2015 02:50
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mogę Ci pomóc, jedynie zalecając wizytę w polecanym warsztacie. Niestety, masz bardzo małą wiedzę o tym, jak działa samochód, więc naprawdę lepiej będzie jeśli oddasz w ręce fachowca.

0
  • #8 03 Lut 2015 19:14
    Piotravgx
    Poziom 5  

@Pawel wawa to pierwszy mój francuski samochód i pewnie ostatni a oddać w ręce mechanika to dziękuję... Sądziłem ze pomożesz, a nie typowa odpowiedz jak twoja, dziękuję za taką pomoc

1