Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

unitra m-532 sd - słabe przewijanie w lewo

24 Sty 2015 22:02 1194 10
  • Poziom 11  
    Witam mam problem z tym magnetofonem otóż słabo przewija kasetę w lewą stronę. W prawą jest wszystko ok. Zauważyłem że rolka która odpowiada za przewijanie słabo dociska i nie wiem co z tym zrobić. Rolkę zaznaczyłem na zdjęciu.Proszę o pomoc.

unitra m-532 sd - słabe przewijanie w lewo
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Problemem może być stwardniała guma, przez to rolka nie ma właściwej trakcji i ślizga się.
    Możesz zakonserwować gumę na rolce specjalnym preparatem. Choć w tym przypadku lepszym wyjściem będzie szukanie dawcy części.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Przy przewijaniu w prawo następuje dociśnięcie paska napędowego do koła pasowego, przez co zwiększa się kąt opasania przez pasek. W efekcie zwiększamy ilość pasa dotykającego do koła. Natomiast przy przewijaniu w lewo następuje jego odciągnięcie od koła, a tym samym mniej paska dotyka do koła i może następować poślizg. Sprawdź w jakim stanie jest koło na osi silniczka.
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się że wszystko jest z nim ok. Zamieniłem rolki miejscami i dalej jest tak samo więc stwardniała guma raczej odpada :( Zauważyłem też że silnik chodzi dość głośno. Właśnie odkryłem ze gdy nacisnę przycisk przewijania do polowy to magnetofon przewija gdy docisnę go do końca przestaje. O co chodzi ?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Możliwe, że jest zużyta piasta sinika i przy odciągnięciu paska, wirnik zaczyna ocierać o stojan
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze jedno pytanie silnik ma taki otwór czy można wlać mu w ten otwór trochę oliwy maszynowej ?
  • Poziom 27  
    Szczerze mówiąc, nigdy go nie rozbierałem, ale jak olej się dostanie do silnika, może wypełnić lukę między wirnikiem a stojanem i przykleić do siebie
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Proponuję umyć talerzyk w miejscu stykania się z rolką.
  • Poziom 11  
    Ok jutro naoliwię silnik i wyczyszczę jeszcze raz dokładnie mechanizm.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Tak jak radzi krzysio61!
    Jeśli to nie pomoże można spróbować nieco drastycznego sposobu, tj. delikatnego przetarcia krawędzi talerzyka (w miejscu współpracy z rolką) drobnym papierem ściernym.
    Podobnie potraktować rolkę.
    Niedawno tak zrobiłem z drukarką, w której zacinał się papier. Pomogło.
  • Poziom 11  
    Przetarłem tą rolkę dodałem kilka kropel oliwy na silnik i wszystko jest w porządku dziękuje bardzo za pomoc :)