Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porównanie głośników komputerowych a zestawu ze wzmacniaczem.

25 Sty 2015 00:48 723 3
  • Poziom 6  
    Witam

Najsampierw chciałbym się przywitać gdyż jestem nowy na tym forum które jednak nie pierwszy raz przeglądam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Trust Gxt 38, jednakże staje on się dla mnie niewystarczający. Po dzisiejszych odwiedzinach u kumpla który zaprezentował mi jakiś stary odkopany wzmacniacz nagrzałem się że też sobie coś takiego sprawie.

W domu mam już kolumny od wieży niestety wieża ma już blisko 20 lat i dokonała żywota ale głośniczki zostały. Słucham muzyki House, techno, elektro więc zależy mi na ładnym basie, o ile pamiętam te głośniki spełniały te wymaganie. Ale przejdę do pytań:

1. Czy warto się bawić w taką zamianę? Lubie czasami puścić muzykę głośniej jak i pograć w gry na PC.

2. Problemem są fundusze, powiedzmy że maksimum to ok 200zł. Słyszałem że Diora ws 442 jest dobrym sprzętem.

3. Sprzęt byłby podłączony kablem minijack-chinch do zintegrowanej karty dźwiękowej na płycie głównej w PC, czasami do telefonu. Nie jest to problemem?

4. Głośniki mam dwa i tyle może być wejść w wzmacniaczu jednak wyczytałem że da się gdzieś po drodze wkomponować taki zestaw jak aktualnie posiadam. Nie zepsuje to jakości dźwięku?

5. Kolejną ciekawostką jest fakt iż na każdej kolumnie są 4 "klamerki" na kable. A na wzmacniaczach które oglądałem na allegro są tylko po dwie klamerki na głośnik. O co z tym chodzi?

Jestem amatorem i inne zindywidualizowane tematy nie wiele mi pomagają dla tego też założyłem kolejny, od tak żeby nie żyć w niepewności że wydam pieniądze tylko po to żeby mi się coś zjarało.

Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź/podpowiedź.

edit.: Na wieży widnieje napis Technic SA-EH 750. Wyszukałem że ma ona 70 wat na kanał 6ohm stereo.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Te głośniczki od wieży nie sprawdza się. One zagrają tylko dobrze z wieża i niczym innym.
    1: Jeśli słuchasz sporo muzyki to warto zainwestować w zestaw stereo. Żadne komputerówki tu dobrze nie zagrają.
    2: Budżet bardzo mały.
    3. Żaden problem.
    4. Niestety po podłączeniu dodatkowej ilości kolumn zepsujesz stereofonie i nastanie nic więcej jak chaos.
    5. Niektóre wzmacniacze posiadają możliwość podłączenia dodatkowego zestawu.
    Ale jak napisałem wyżej psuje to stereofonie i nie jest dobrze.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Na 1-4 masz wyżej.

Co do 5, to 4 zaciski w kolumnach z tyłu w niczym nie przeszkadzają, po prostu robisz mostek miedzy nimi i normalnie pod wzmacniacz stereo podłączasz. Służą one do podłączenia Bi-wire lub Bi-amp, ale nie ma to żadnego znaczenia dla ciebie, to nie ten budżet żeby kombinować z drogimi kablami itp.

Za 200zł nic się nie da polecić konkretnego generalnie, musisz polować na okazje albo jakaś starą wieże kupić(koniecznie kompletną z kolumnami)
  • Pomocny post
    Moderator
    marcin5652 napisał:
    W domu mam już kolumny od wieży niestety wieża ma już blisko 20 lat i dokonała żywota ale głośniczki zostały.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9876025#9876025
    marcin5652 napisał:
    Kolejną ciekawostką jest fakt iż na każdej kolumnie są 4 "klamerki" na kable.
    Prawdopodobnie kolumny nie mają zwrotnicy; była ona w jednostce sterującej. I tylko z oryginalną jednostką te kolumny zagrają poprawnie.