Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba satellite x205-s9800 - Obraz tylko na zewnętrzym monitorze.

25 Sty 2015 01:15 696 5
  • Poziom 5  
    Witam. Mój problem to brak obrazu na monitorze laptopa, obraz jest ale tylko na zewnętrznym monitorze. Problem o tyle dziwny, że udało mi się przywrócić obraz na laptopa, zainstalować na nim od nowa system, wyłączyć go, na następny dzień zainstalować jeszcze kilka programów i podczas instalowania ostatniego obraz znów znikł. Ekran jest cały czas podswietlany, reaguje na zmiany w ustawieniach wyswietlania. Udało mi się przywrócić obraz poprzez zbootowanie laptopa na Linuxie (będąc podłączonym do zewnętrznego monitora) i tam pozmienianiu w ustawień wyswietlania. Teraz próbując zrobić to samo co wczesniej nie daje to skutku. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  • Poziom 38  
    Uszkodzona może być taśma łącząca matrycę z płytą główną, jeżeli piszesz że na zewnętrznym monitorze obraz jest ok.
  • Poziom 5  
    Uszkodzona tasma nawet jesli udało się wyswietlić przez długi czas cos na monitorze laptopa?
  • Poziom 38  
    Tak, a co w tym dziwnego? Jeżeli została całkiem przerwana to już nie będzie działać, sam napisałeś że nie działa.
  • Poziom 5  
    Jakie mogą być jeszcze w tym przypadku powody braku obrazu? Może być jeszcze inwerter uszkodzony?
  • Poziom 38  
    Jeżeli podświetlenie działa to inwerter jest sprawny, to chyba oczywiste.