Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC XT4 RCBE - Programowanie pilota FAAC XT4 RCBE do FAAC740

25 Sty 2015 08:21 10698 5
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam napęd do Bramy (740) i pilot Pilot 4-kanałowy XT4 (model na odwrocie 787454 RCBE (zielony z kółkiem na środku) - w sumie wykorzystane mam 3 kanały (jeden do bramy wjazdowej FAAC 740 jak i 2 do bram garażowych ale tam napędy są firmy Benninca - wszystkie 3 urządzenia są spięte w jednym pilocie FAAC i działają). Mam obecnie 2 piloty, a potrzebuje jeszcze jednego i w związku z tym pytanie:
    - są ogólnie dostępne 4 kanałowe piloty XT4 RCBE. Czy tylko ten model będzie u mnie działał, czy dowolny min. 3 kanałowe będzie także obsługiwał moje napędy (oczywiście przy założeniu, że mówię wyłącznie o takich z kodem zmiennym, bo rozumiem, że taki mam u siebie);
    - jak zaprogramować taki nowy pilot – np. typu XT4 RCBE, aby „spiąć” napędy jak obecnie mam u siebie spięte?
    Będę bardzo wdzięczny za informacje w tej sprawie.
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Cytat:
    są ogólnie dostępne 4 kanałowe piloty XT4 RCBE. Czy tylko ten model będzie u mnie działał, czy dowolny min. 3 kanałowe będzie także obsługiwał moje napędy

Będzie działał pilot TYLKO systemu FAAC RC/LC - ale oprócz oryginałów (tych z z kółkiem pośrodku - ale przysiągłbym że są tylko białe - RC i ciemnofioletowe - RCBE - zielonego nie widziałem....) będą chodziły DOKŁADNE odowiedniki (niekoniecznie wyglądające jak oryginały) - u nas robi takowe np firma Proxima albo dawny dostawca Fixów - Omni; aczkolwiej nie są ani specjalnie tańsze ani bardziej wytrzymałe od oryginałów (co najwyżej wygodniejsze)
    A reasumując: dowolny pilot z kodem zmiennym 3 guzikowy nie pójdzie. (Jest wyjątek - jeśli w Benincach siedzą uniwersalne odbiorniki to mogą akceptować inne piloty a sposobów programowania jest tyle ile producentów - niemniej oryginalny odbiornik FAAC pójdzie tylko z ORYGINALNYM pilotem lub DOKŁADNYM zamiennikiem)

W odbiorniki RC (czy to wewnętrzne czy zewnętrzne) dopisuje się piloty tak:

http://www.ate.com.pl/attachments/020_Odb_wtykalny_2k_RPE433.pdf

i musisz dopisać pilota (oczywiście każdy kanał do innego odbiornika) do każdego napędu po kolei.
  • Poziom 10  
    witam. mam prośbe o POMOC:
    zakupilem dwa oryginalne piloty 787454. Próbowałem zaprogramować pilot. Wcisnąłem SW1 - zapalila sie lampka na radiu. Wcisnąlem jeden przycik na pilocie. lampka zgasla. Niby sie cos zaprogramoało, bo jak pilot sie wciskalo, slychac bylo przeskakiwanie czegoś w radiu - brama sie nie otwierala. Wcisnałem na raz SW1 I SW2 + potem przycisk na pilocie. zaczal nowy pilot pracowac. Przy probie programowanie drugiego w ten sposob - nie tylko nie zaprogramowal sie, ale obencie zaden z pilotów - nawet 2 stare jakie mialem nie działają już. Co mam zrobic? bardzo prosze o pomoc!!!!!
    Moje radio to 787742 i FAAC 740. Prosze o pomoc. Nie mogę w ogole otwierac bramy garazowej.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Wyłączyć zasilanie napędu, po chwili właczyć, dokonać kasowania wszystkich pilotów (opis jw.), zaprogramować od nowa istniejące i nowe piloty.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    karlrysz napisał:
    witam. mam prośbe o POMOC:
    zakupilem dwa oryginalne piloty 787454. Próbowałem zaprogramować pilot. Wcisnąłem SW1 - zapalila sie lampka na radiu. Wcisnąlem jeden przycik na pilocie. lampka zgasla. Niby sie cos zaprogramoało, bo jak pilot sie wciskalo, slychac bylo przeskakiwanie czegoś w radiu - brama sie nie otwierala. Wcisnałem na raz SW1 I SW2 + potem przycisk na pilocie. zaczal nowy pilot pracowac. Przy probie programowanie drugiego w ten sposob - nie tylko nie zaprogramowal sie, ale obencie zaden z pilotów - nawet 2 stare jakie mialem nie działają już. Co mam zrobic? bardzo prosze o pomoc!!!!!
    Moje radio to 787742 i FAAC 740. Prosze o pomoc. Nie mogę w ogole otwierac bramy garazowej.

SW1+SW2 razem to chyba resetowanie radia.
    Trzeba wcisną albo SW1 albo SW2. Na krótko - około 1-2 sek. Dioda zaczyna pulsowac. Wtedy klikasz 1x pilotem (kanał, który chcesz ustawic). Dioda przestaje pulsować. UWAGA - nalezy odczekać około 10 sek az sie zapiszą ustawienia!
  • Poziom 10  
    dziękuje za pomoc. Wszystko już działa - programowanie jak w poście wyżej.