Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urmet 19L1 + 1132/1 - Podłączenie 4 słuchawek (interkom) na przewodzie 8 żyłowym

kosa351 25 Jan 2015 08:55 2235 7
    kosa351
    Level 15  
    Cześć,
    Jest sobie zestaw MIWI 4.0 + 19L1 + Unifon 1132/1. Wywołanie z panelu każdego unifonu działa. Nie mogę jednak ogarnąć interkomu na 4 słuchawki. Podłączam 3, a do czwartej brakuje mi przewodu. Instalacja między unifonami 8 żył, do panelu 12 żył.
    Podłączyłem wg instrukcji 4+N. Jednak w unifonie nie pozostaje mi puste miejsce T3 na trzeci guzik, a przewodu brak. Czy mam T3 zmostkować z CA?

W słuchawce wygląda to tak:
    Urmet 19L1 + 1132/1 - Podłączenie 4 słuchawek (interkom) na przewodzie 8 żyłowym
    suworow
    Admin of Property security
    Bo będzie brakowało. 5 w normalnej konfiguracji, 6 żyła sygnał wywołania i na wywołania wew pozostają 2 żyły a Ty potrzebujesz trzech.
    Opcje:
    1. wywołania wew przez przekaźniki ( masę masz w unifonie i ją podajesz na przycisk, 12V musisz pozyskać z centralki)
    2. uwolnienie brakującej żyły z otwierania. Chyba andziab ( pisze tu na forum ) ma w ofercie odpowiedni moduł. Taka przejściówka z systemu 4+N NA 3+N
    3. wspólne wywołanie dla dwóch słuchawek.

Pozdrawiam
    kosa351
    Level 15  
    Mam zdjęcie poglądowe starego unifonu. Z tego co pamiętam to za centralkę robił jakiś produkt Laskomexa. Na tej samej instalacji działało wewnętrzne wywołanie na 4 unifony.
    Tak wyglądał stary unifon.

Quote:
    1. wywołania wew przez przekaźniki ( masę masz w unifonie i ją podajesz na przycisk, 12V musisz pozyskać z centralki)

Jak to zrobić gdy brakuje przewodu?

Czy na tym sprzęcie można zrobić 3+n ze wspólną linią mikrofonu (masa zwarta z mikrofonem)?
    suworow
    Admin of Property security
    kosa351 wrote:

Czy na tym sprzęcie można zrobić 3+n ze wspólną linią mikrofonu (masa zwarta z mikrofonem)?

Tak najprościej stosując moduł na który wskazywałem w punkcie nr 2. Pytaj w dobrym sklepie z domofonami takim np jak Eldomix, Impuls, Fast, Gajdom ( uparłem się, ze będę takie sklepy promował). Nie podam Ci symbolu tego modułu, bo go nie znam, ale jak powiesz w tych sklepach o co Ci chodzi- to będą wiedzieli co Ci sprzedać.
    Pozdrawiam

ps. ze zdjęcia nic nie wynika, bo nie widać co zostało z płytki podane na przyciski.
    karl102
    Level 27  
    kosa351 wrote:

Można wykorzystać przewód sterowania elektrozaczepem do transmisji audio (słuchawka) stosując kondensatory do rozdzielenia składowej stałej i zmiennej.
    Jest jeszcze opcja wymiany zasilacza na EWD3 Elfonu.
    kosa351
    Level 15  
    Rozmawiałem z panem Andrzejem z Eldomixu. Moduł "przerabiający" instalację 4+n na 3+n ma nazwę N155 i producentem jest Mifon. Próbuję dowiedzieć się coś więcej, ewentualnie zamówić, ale nie mogę się dodzwonić.
    Mam jeszcze kilka fotek starej instalacji. Po powiększeniu zdjęcia widać opisy na unifonie.
    PRZYCISK T1 -> ŻÓŁTY
    PRZYCISK T2 -> BRĄZOWY
    PRZYCISK T3 -> FIOLET
    1A <-> 1 przycisk, kolor CZARNY
    1 - ZIELONY
    3 - CZERWONY
    4 - NIEBIESKI
    5 - ŻÓŁTY
    6 - SZARY

Urmet 19L1 + 1132/1 - Podłączenie 4 słuchawek (interkom) na przewodzie 8 żyłowym Urmet 19L1 + 1132/1 - Podłączenie 4 słuchawek (interkom) na przewodzie 8 żyłowym Urmet 19L1 + 1132/1 - Podłączenie 4 słuchawek (interkom) na przewodzie 8 żyłowym Urmet 19L1 + 1132/1 - Podłączenie 4 słuchawek (interkom) na przewodzie 8 żyłowym

Jak się nie uda zdobyć tego modułu to chyba zrobię wywołanie dwóch unifonów jednocześnie.
    andziabb
    Level 20  
    Witam! Pan Andrzej jest wolny :-)
    kosa351
    Level 15  
    Temat zakończony. Zrobiłem wspólne wywołanie dla dwóch słuchawek.