Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki z telewizora montaż kolumn

wezelx 25 Sty 2015 12:24 798 4
  • #1 25 Sty 2015 12:24
    wezelx
    Poziom 5  

Witam

Na wstepie zaznacze, ze moja wiedza z tej dziedziny jest bliska zeru :) Rozebralem stary telewizor projekcyjny i wpadlem na pomysl montazu kolumn pod komputer bo calkiem dobrze to gralo w TV. W tiviku zamontowane sa 2 glosniki srednio/nisko tonowe i wysokotonowy na strone. Wysokotonowy polaczony jest z tymi dwoma wiekszymi a od nich ida 4 przewody do plytki scalonej. Głośniki z telewizora montaż kolumn Z tej plytki scalonej ida 3 pary przewodow w glab plyty glownej TV. W plytce sa jeszcze dwie tasmy - jedna idzie do panelu regulacji glosnosci a druga nie wiem tez gdzies na dol do plyty glownej telewizora. Pytanie jak to polaczyc zeby gralo po wymontowaniu z TV co potrzebuje czy to w ogole ma sens?

0 4
  • #2 25 Sty 2015 13:07
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jakaś zwrotnica tam jest zainstalowana?

0
  • #3 25 Sty 2015 13:09
    wezelx
    Poziom 5  

nie wiem chyba ze ta plytka robi za zwrotnice? dodam ze po odlaczeniu przewodu zakreslonego na czerwono glosniki nadal graja wiec wychodzi na to ze dwie pary przewodow odpowiadaly by za + i - kazdego z glosnika czy dobrze rozumiem? wystarczy wpiac je w zmacniacz zewnetrzny razem z ta plytka?

0
  • #4 25 Sty 2015 13:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

wezelx napisał:
    wystarczy wpiac je w zmacniacz zewnetrzny razem z ta plytka?
    Nie wiem. Schemat narysuj, inaczej nic Ci nie powiem. Jak są połączone głośniki? Narysuj schemat, zrób zdjęcie.
    Same głośniki wyglądają nieźle. Mi się zdarzyło zrobić sobie zestawy warsztatowe z głośników od telewizora i nawet dobrze to grało.

1
  • #5 27 Sty 2015 02:24
    konradkaminski00711
    Poziom 7  

Schemat musi być, chyba ze masz jakiś wzmacniacz małej mocy, to jak masz chęć to zrób sobie małą kolumnę, zamontuj tam widoczne głośniki, i do wysokotonowego zamontuj kondensator, i podłacz wszystko razem, wiec niskotonowy da radę i się nie spali, a wysoki też bedzie grał bez zarzutów, tylko już bez tej płytki :)

0