Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra 2.0 8v 92r. - Szarpanie przy przyśpieszaniu

janekwzk 25 Jan 2015 13:04 912 5
    janekwzk
    Level 13  
    Witam.Panowie problem w w/w aucie polega na tym,że wbijam pierwszy bieg jest ok.,wbijam drugi w momencie przyśpieszania niema płynności bo auto przyśpiesza,ale co chwilę czuć szarpnięcie,wygląda to tak jakby na sekundę brakło iskry.Dzieje się tak aż do momentu nabrania prędkości i zmiana na trzeci bieg-to samo do momentu rozpędzenia do zmiany na 4-kę,na czwartym mniej,na piątym niema tego.Dzieje się tak na benzynie i na gazie.Kopułkę przeczyściłem,nie jest to ze sprzęgła,bo 2-mce temu wyciągałem skrzynię i tarcza jest ok.Nie bardzo wiem od czego zacząć.Może ktoś podpowie z góry dzięki.
    Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    robokop
    Moderator of Cars
    Ma to gaz? I tak samo się dzieje?
    Daro122
    Level 31  
    Co tam na świecach widać ? kopułka to nie wszystko .
    janekwzk
    Level 13  
    Witam.Dzięki za zainteresowanie tematem,właśnie ma gaz,ale dzieje się to samo na lpg,jak i na benzynie.Świece są ładne czyste,przy zgaszonym świetle w garażu ogłądałem czy niema iskrzenia na przewodach i wszystko jest ok.,żadnych przebić na świecach,przewodach,kopułce,i tu właśnie zgłupiałem.Może ktoś z Panów wpadnie na trop.Dzięki.
    Pozdrawiam.
    Daro122
    Level 31  
    Dla mnie to w dalszym ciągu wina układu zapłonowego , ale to wróżenie z fusów nikt na 100 procent ci nie powie konkretnie , bo trzeba by jakąś diagnostykę przeprowadzić ,czasem wystarczy dobrze posłuchać, jakieś błędy.
    neket
    Level 11  
    świece i przewody jakiej firmy? ile maja najechane i jak stare są?