Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik MY64N wyświetla -1

25 Sty 2015 13:11 1380 6
  • Poziom 13  
    Dostałem miernik my64n Rev2.4, miernik jest uszkodzony po włączeniu na wyświetlaczu przez chwilę pokazują się cyfry wg pozycji pokrętła po czym pokazuje się -1, wyświetlacz gaśnie po ustawieniu pozycji HFE i przestaje wyświetlać po zmianie pozycji pokrętła trzeba wyłączyć i włączyć miernik.
    Przy ustawieniu pozycji do pomiaru diod buzer piszczy.
    Załączam zdjęcie miernika: Miernik MY64N wyświetla -1
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Styki na pokrętle wyglądają dobrze wszystkie są na jednakowej wysokości, niepokoi mnie to włączanie wyświetlacza z losowymi cyframi, a później tylko -1 czy to może być spowodowane uszkodzeniem ICL7106 czy innego układu z tego miernika nie naprawiałem nigdy miernika,ale przeglądając internet nic na temat mojej usterki nie znalazłem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Piszesz tak zmyślając czy nie umiesz czytać przy braku zasilania wyświetlacz nic nie będzie wyświetlał, a ten wyświetla tylko zamiast zer wyświetla -1.
  • Poziom 13  
    Widzę że nikt nie potrafi rozwiązać mojego problemu niestety jak nie kupię ICL 7106 w obudowie 44nóżkowej to pójdzie do utylizacji.
  • Poziom 13  
    Mirnik leżał 2 lata i przeglądając przydasie wpadł mi w ręce więc go wziąłem na warsztat i mierząc wszystkie układy znalazłem usterkę było to zwarcie na wejściu jednego WO w układzie lm324, wymieniłem ten układ i miernik działa.
    Może opis tej naprawy przyda się komuś.