Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam dobrego napędu do bramy dwuskrzydłowej

qedar 25 Sty 2015 14:34 2472 9
 • #1 25 Sty 2015 14:34
  qedar
  Poziom 2  

  Witam, szukam dobrego napędu do bramy dwuskrzydłowej z zawiasami od wewnątrz podwórka. Wymiar jednego skrzydla 260cm(oba skrzydła są takie same), wagi nie znam, (oba slupki są takie same)słupek szer. 52cm, środek zawiasu 22cm od strony wewnętrznej bramy, pozostało 30cm wolnego słupka. Poniżej są zdjęcia przedstawiające sytuację, tylko chcę aby lewe skrzydło otwierało się bardziej, tak jak na zdjęciach. Chciabym aby była przy napędzie lampa sygnalizacyjna otwieranie/zamykanie bramy, 3-4 piloty, system przerwania zamykania/otwierania w skutek wjechania pojazdu lub przejścia osoby. Montaż chcę wykonać sam, mam na myśli doradztwo tel. producenta w razie problemu. Proszę o radę odnośnie napędu (mało awaryjny lub bez awaryjny), funkcji, rodzaju zasilania oraz ceny.

  szukam dobrego napędu do bramy dwuskrzydłowej

  szukam dobrego napędu do bramy dwuskrzydłowej

  szukam dobrego napędu do bramy dwuskrzydłowej

  szukam dobrego napędu do bramy dwuskrzydłowej

  szukam dobrego napędu do bramy dwuskrzydłowej

  0 9
 • #3 25 Sty 2015 20:15
  azibik
  Poziom 32  

  Z tego co wiem,firma Faac daje gwarancję w przypadku montażu przez serwis autoryzowany.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Z tego co wiem,firma Faac daje gwarancję w przypadku montażu przez serwis autoryzowany.
  Napęd jest dobry,ale wolałbym Benince z mikrowyłącznikami.

  0
 • #4 25 Sty 2015 20:46
  ssmolki
  Poziom 1  

  Napędy firmy Faac wymagają zastosowania ograniczników zewnętrznych i środkowych (jakieś 2 lata temu montowałem sobie zestaw 414 LONG SX/DX siłowniki bardzo ciche i jak na razie bezawaryjne ) napęd ten ma siłowniki zasilane napięciem 230V więc awaryjne zasilanie jest dość kosztowne .

  0
 • #5 25 Sty 2015 23:27
  qedar
  Poziom 2  

  Gwarancja to podstawa takiego sprzetu. Chodzi mi o sprzęt z możliwością montażu siłowników od wewnątrz podwórka tak jak są wykonane zdjęcia (przy zawiasach), bo brama została według mnie dziwnie zamontowana, bo miala być zamontowana między słupkami a nie od wewnątrz podwórka. A druga kwestia to iż chcę, aby lewy siłownik otwierał brame tak, jak jest otwarta na zdjęciach. Proszę o rady odnośnie sprzętu i montażu siłowników w moim trudnym przypadku.

  0
 • #6 26 Sty 2015 03:52
  dominik24
  Poziom 17  

  Witaj,
  Rzeczywiście ktos tą bramę założył Ci w dziwny sposób, lewe skrzydło może i otwiera się szerzej w takim przypadku ale zewnątrz posesji chyba nie wygląda to zbyt dobrze,
  Co do kąta otwarcie to w standardowych silownikach możesz osiągnąć 120st, odpowiednio kombinujac z uchwytem,
  Czy masz możliwość samontowania stoperow mechanicznych na środku, przy zamknietej bramie oraz przy kazdym skrzydle na otwarciu?
  Wstepnie polecam Ci DTM400, polski odpowiednik FAACa, duzo tańszy a przy tym niezawodny,

  0
 • #7 26 Sty 2015 08:44
  qedar
  Poziom 2  

  No nie wygląda za ciekawie, tylko ja chcę aby lewe skrzydło otwierało się bardziej, ponieważ tam jest dalsza część parkingu a jak będzie się otwierało na kąt 90 stopni to będzie problem z wjazdem na dalszą część parkingu na podwórku. Myślę że kąt 120 stopni wystarczy. Chciałbym pójść w kierunku foto komórek na słupkach i przy każdym skrzydle na otwarciu (tzn. widziałem takie coś na rysunku w internecie). Stopery raczej odpadają. Tylko że będą kombinacje z montażem siłownika, bo ja go bezpośrednio na słupku nie zamontuję (ta sama płaszczyzna) , tylko będę musiał mieć jakiś dystans (metalowy wysięgnik przymocowany do słupka i na końcu siłownik, aby odpowiadały odległości tak jak w instrukcjach widzę).

  1
 • #8 26 Sty 2015 19:54
  lz11980
  Poziom 18  

  Proponuję Hormann Rotamatic : ma krańcówkę na zamykaniu i otwieraniu, spory zakres regulacji na oryginalnych uchwytach, cichą pracę, prosty system do wysprzęglania w razie braku zasilania(bez "magicznych" kluczyków) łatwy dostęp do serwisu, i patrząc z mojego punktu widzenia (15 lat w branży) małą awaryjność przy prawidłowym montażu.

  0
 • #9 30 Sty 2015 22:27
  208885
  Użytkownik usunął konto