Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A6 C6 - Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.

25 Sty 2015 18:32 27153 6
  • Poziom 15  
    Witam.
    Planuje wymienić olej w skrzyni multitronic, auto to Audi A6 C6 2,4 177KM, 2006 rok.
    Może ktoś podzielić się procedurą wymiany?
    Co odkręcić, w jakiej temperaturze sprawdzać stan oleju, jaki olej kupić?
    Wiem że najprościej to jechać do mechanika, ale lubię grzebać przy aucie, mam do tego warunki.
    Pomoże ktoś ? :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Siłami grawitacji nie da rady?
    Wiem że całego oleju tak nie wymienię.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Spuszczasz olej ze skrzyni (tyle ile dasz rady, a i tak trochę zostanie w chłodnicy etc). Zalewasz skrzynię TAKIM SAMYM olejem. Do zalewania używam starej gaśnicy 10kg, miarką na całej wysokości wyskalowaną w litrach. W górny dekiel wspawany króciec, którego koniec jest 1mm od dna, a wylot idzie do wężą którego wkładam w skrzynię. Na górze drugi króciec do podpięcia kompresora. Robię tym zarówno skrzynie ręczne jak i automatyczne. W automatach mogę tym dodatkowo wymienić olej dynamicznie. W Twoim przypadku wystarczy ręczka pompka do oleju z InterCarsu. Bez problemu sobie poradzisz, nie zapomnij o filtrze.
  • Poziom 15  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Czyli co tam nie ma korka/ śruby przelewowej do kontroli ilości oleju w skrzyni?
    Jest tylko śruba do spuszczania oleju?
    Filtr rozumiem jest zamontowany pod miską olejową?
    Jaki olej tam się wlewa?
  • Poziom 27  
    Tam jest osobny wlew. Rurka przelewowa w korku, jaki olej i ile masz napisane w instrukcji obsługi pojazdu.
    A6 C6 - Wymiana oleju w skrzyni automatycznej. A6 C6 - Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.