Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford 5000c - Nie gra Aux na głośnik basowy

knap-piotr 25 Sty 2015 19:14 588 1
  • #1 25 Sty 2015 19:14
    knap-piotr
    Poziom 16  

Witam serdecznie,

Posiadam radyjko kasetowe jak w tytule problemu (Ford 5000c). Przed rokiem wykonałem w nim wyjście na wzmacniacz(2x RCA sprzed wzmacniacza tylnych głośników) i wykonałem zabudowę bagażnika (coby wzbogacić nieco hałas dobywający się z samochodu basową okrasą). Dołączyłem kostkę AUX która rozwija możliwości radia o obsługę urządzeń przesyłających dźwięk za pomocą małego Jacka. Poddałem akurat to radio modyfikacji, bo pasuje mi do deski rozdzielczej i pracuje z pilotem przy kierownicy.

Wszystko działało doskonale (6 głośników w kabinie + bagażnik) przez rok, do niedawna. Obecnie mam taką sytuację - Podczas odtwarzania dźwięku nadawanego z radia mam dźwięk we wszystkich głośnikach + bas z bagażnika. Jednak, gdy zmieniam źródło na AUX(mp3, telefon) wówczas tuba nie gra. Wszystkie dźwięki odtwarzane są przez głośniki w kabinie, lecz bez niskich tonów w bagażniku.

Sprawdzałem wyjście RCA(bo na przewodach są kondensatory szeregowo, może któryś się skończył, lub przewód się odkleił), przemieniałem przewody JACK-a w kostce AUX na nowe jak najlepszej jakości, ale wciąż tuba nie działa. Przewody RCA na pewno są w porządku, tuba działa na sygnale radiowym

Gdzie może tkwić problem?

Pozdrawiam

0 1
  • #2 26 Sty 2015 11:37
    knap-piotr
    Poziom 16  

Sprawdzałem przewody od radia do tuby na innym radiu i tuba działa. Problem tkwi w radyjku. Czy ktoś posiada schemat elektryczny tego radia?

0
  Szukaj w 5mln produktów