Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Denon PMA 510AE - jak podłączyć pod laptop, telewizort i głośniki

2kcal 25 Sty 2015 19:34 1530 4
  • #1 25 Sty 2015 19:34
    2kcal
    Poziom 2  

edycja: PRZEPRASZAM , wtopa na początek miało być do działu " Połączenia urządzeń" - przepraszam, proszę o przeniesienie :|

Witam serdecznie na początek, gdyż to mój pierwszy post/temat/pytanie na forum.

Zakupiłam ostatnio kilka sprzętów (wedle możliwości $) ,można dyskutować, czy to słuszne wybory czy nie, ale nie o tym...

Od ilości wtyczek i połączeń aż mnie głowa już boli, można zgłupieć. Chciałabym uzyskać porady jakimi przewodami co do czego podłączyć, aby to najlepiej działało (ilość przewodów bez znaczenia, ważne jest dla mnie jakość, jeśli w ogóle o jakiejś różnicy jakości można mówić przy tej klasie sprzętu :) ... no ale do rzeczy:

Sprzęty:
    wzmacniacz: Denon PMA 510AE
    głośniki: Pylon Pearl 20
    telewizor: Hyundai FL40111
    laptop: Medion Akoya P8614

co chcę osiągnąć:
    1. oglądać filmy z laptopa na tv i jednocześnie mieć dźwięk z kolumn głośnikowych
    2. oglądać film z usb na tv i mieć dźwięk z kolumn głośnikowych
    3. słuchać muzyki z laptopa i mieć dźwięk z kolumn głośnikowych (bez tv)

Laptop już połączyłam z tv poprzez HDMI (chyba to najlepsza opcja, jeśli nie piszcie), pozostało mi podłączenie pozostałych elementów, czyli
    - tv+ wzmacniacz
    - laptop + wzmacniacz
    - wzmacniacz + głośniki

1. jakimi przewodami i do jakich wejść/wyjść powinnam podłączyć w/w sprzęty do siebie?
    2. i pytanie o kabel głośnikowy: zazwyczaj można kupić po prostu z rolki, jakie końcówki dokupić by pasowały? rozumiem, że muszę je sobie przylutować we własnym zakresie, czy sklepy dorabiają do kabla końcówki na zamówienie?

załączam grafikę z podanymi wszystkimi wejściami/wyjściami z każdego urządzenia (chyba nic nie pomyliłam)

Z góry dziękuję za pomoc :* (jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę)

Wzmacniacz Denon PMA 510AE - jak podłączyć pod laptop, telewizort i głośniki

0 4
  • Pomocny post
    #2 25 Sty 2015 19:51
    intenso
    Poziom 38  

1.Podłącz laptopa ze wzmacniaczem za pomocą kabla jack 2 x cinch do wejścia Cd
    2.Podłącz tv ze wzmacniaczem za pomocą kabla jack 2 x cinch do wejścia AUX
    3. Patrz punkt pierwszy.

Jeżeli dźwięk z wyjścia słuchawkowego będzie niezadowalający tedy będzie cię czekać zakup konwertera cyfrowo analogowego.

Co do podłączenia kolumn do wzmacniacza to podłączasz się pod terminale głośnikowe o oznaczeniu A w kanał L i R, pamiętając o prawidłowym podłączeniu ( biegunowości + do +, a - do -).
    Kable głośnikowe kup z czystej miedzi beztlenowej o przekroju 1,5mm do 2,5 mm , nie wydawaj kokosów na kable głośnikowe bo to nie ma sensu.
    Jeżeli Ci chodzi o wtyki bananowe do kabli głośnikowych to ich nie trzeba lutować, kabel się skręca śrubką we wtyku i trzyma jak należy.
    Takich wtyków nie musisz kupować, można podłączyć same przewody.

1
  • #3 26 Sty 2015 01:40
    2kcal
    Poziom 2  

Super, czyli tak jak mi się po cichu wydawało, ale lepiej zapytać mądrzejszego, niż wydawać pieniądze na niepotrzebne okablowanie.

Myślę, że każdy inny dźwięk niż z głośnika w laptopie czy telewizorze mnie na tę chwilę zadowoli. Na dac-a jeszcze może przyjdzie pora, ale to może i w późniejszym terminie (znowu te dolary).

Kabel głośnikowy mam obcykany (wiem o co kaman). Sen z powiek spędzały mi głównie te wtyki, teraz już wiem co i jak, no i może się szarpnę na takowe, od tak, bo tak.
    Jedynie więcej wyłożę na jack cinch, bo z "budżetowymi" za 5zł mam złe doświadczenia (awaryjność/estetyka) żeby mi za 2 dni nie trzeszczały, a po 2 tygodniach był jeszcze sygnał :D

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

0
  • #4 26 Sty 2015 06:04
    intenso
    Poziom 38  

Wtyki bananowe to tylko dla wygody i wyglądu się zakłada
    Masz racje co do kabli, kup lepsze, to są kable analogowe, droższy kabel będzie lepiej wykonany i lepiej ekranowany.

Swoją drogą to dokup do wzmacniacza cd Dcd 510 Ae.

0
  • #5 23 Mar 2016 12:41
    2kcal
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo