Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic RX4 - kupić czy nie?

sebap 25 Sty 2015 20:15 4167 22
  • #1 25 Sty 2015 20:15
    sebap
    Poziom 40  

Witam wszystkich i jak w temacie. Chcę kupić Scenica RX4 PB lub PB+LPG. Co powiecie na jego temat? Czego się spodziewać po zakupie? Bardzo jest drogi w eksploatacji?

1 22
  • #2 25 Sty 2015 22:16
    2469736
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Sty 2015 22:28
    2469736
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 18 Lut 2015 22:02
    krzysiek_82
    Poziom 13  

mam i mogę polecić, części tanie zwłaszcza zawieszeniowe, reszta jak w zwykłym scenicu. Wada to wał, regenerowalny kosztuje ok 1500zł i po zakupie zwykle taki koszt trzeba ponieść. Skrzynie biegów nie są zbyt trwałe ale moja jeszcze jakoś daje radę a auto ma realny przebieg 240tyś km. Silnik F4R to niemalże doskonała konstrukcja, spala mi ok 11l gazu, oleju nie bierze, padło tylko raz koło zmiennych faz ale przy okazji wymiany rozrządu wstawiłem nowe, warto też wymienić przewód paliwowy doprowadzający paliwo do listwy bo się kruszy (koszt kilka zł) Szczerze polecam.

2
  • #7 18 Lut 2015 22:09
    sebap
    Poziom 40  

Dzięki za odpowiedź. Po nicku widzę, że kontaktowałem się z tobą na forum scenic w sprawie sprzedaży RX4 ;)

2
  • #8 19 Lut 2015 23:49
    nioop

Specjalista AGD

A ja osobiscie odradził bym..
    Scenic ogólnie był dobrym autem ale jest juz dosyć leciwym samochodem..
    Niestety zaczynają już nawet w najmłodszych egzemplarzach wychodzić braki dotyczące choćby zabezpieczenia antykorozyjnego i usterki elektroniki..
    Części są faktycznie tanie ale model ten trapi wiele teoretycznie niewielkich usterek, jednak jest ich dużo przez to staje się to utrapieniem.. Choćby wadliwe włączniki kierunków czy przepalająca się instalacja nawiewów.. Do tego nagminne wycieki z silnika i korozja naprawdę potrafią uprzykrzyć użytkowanie Scenica.

Dziwi mnie tylko Twój Avatar.. Piąteczka a poszukujesz "renówki" ?

0
  • #9 20 Lut 2015 07:09
    sebap
    Poziom 40  

Scenic RX4 to praktycznie 1 ph2 czyli lift. Z korozją nie było chyba nagminnych problemów? No chyba, że ćwiartka z jednego, ćwiartka z drugiego a podłużnice prostowane z trzeciego. Co do awataru. Jest e39 a RX4 to żona będzie pomykała.

0
  • #10 20 Lut 2015 07:14
    krzysiek_82
    Poziom 13  

nioop napisał:
    Choćby wadliwe włączniki kierunków czy przepalająca się instalacja nawiewów.. Do tego nagminne wycieki z silnika i korozja naprawdę potrafią uprzykrzyć użytkowanie Scenica.

nie odnotowałem wycieków z silnika a jak się pojawią to je usunę, elektryka także sprawna, korozja punktowo na podwozu przy haku z tyłu ale usunięta, podłoga w idealnym stanie zdrowa, podłużnice, fartuch,nadkola jak i całe poszycie auta także nie ma co generalizować. Oczywiście moje auto było sprowadzone, krajówki pewnie będą już nadjedzone zębem czasu i polskich dróg.

Dodano po 1 [minuty]:

sebap napisał:
    Scenic RX4 to praktycznie 1 ph2 czyli lift. Z korozją nie było chyba nagminnych problemów?

nie było, aczkolwiek wszystko zależy od egzemplarza jakość zabezpieczenia antykorozyjnego w tamtych latach nie była najlepsza, chociaż na tle fiatów, fordów to i tak rewelacja :)

0
  • #11 20 Lut 2015 19:11
    nioop

Specjalista AGD

Moja mama jest zwolennikiem francuskich aut..
    Miała megane, kilka sceniców - Piszę to z własnego doświadczenia..
    Rdza może i faktycznie nie była jak u forda, ale podłużnice, progi itp brało w 100% bezwypadku..
    A elektronika pomimo może niewielkich usterek w każdym aucie uprzykrzała życie..
    No i ciagle coś ciekło z silnika.. Jak się coś uszczelniało, to z drugiej strony olej wypluwało.

Auta teoretycznie były zadbane, sprawdzane przez kupnem i mimo to naprawdę nie mogę dać dobrej opinii o tym samochodzie.. Ale np moja mama planuje kupno kolejnego scenica ;]

0
  • #12 20 Lut 2015 19:48
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Można go kupić ale nikt nie sprzeda go bez wkładu finansowego. Po zrobieniu wału i ewentualnie skrzyni można latać. A korozja... co Wy chcecie żeby Wasze auta to były golfy II czy III? Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy na 15 letnim aucie czepiają się do rdzy. Szuka jeden z drugim auta do 1000zł i chce je bez wad.

0
  • #13 20 Lut 2015 21:01
    sebap
    Poziom 40  

Sołtys_Elbląga napisał:
    Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy na 15 letnim aucie czepiają się do rdzy. Szuka jeden z drugim auta do 1000zł i chce je bez wad.

Moje e39 ma więcej niż 15 lat i nie ma rdzy. To po pierwsze. Po drugie nigdzie nie napisałem, że szukam auta do ani za 1000zł bo za tyle to nawet wału napędowego dobrze zrobionego się nie kupi, proszę cię więc nie wypisuj bzdur.
    Auto bez wad? Nawet w salonie się (chyba) nie dostanie. Nie jestem maniakiem wgniotek, rysek i przebiegów 190tys. Jeśli bym tak chciał to tylko salon.

1
  • #14 20 Lut 2015 22:09
    nioop

Specjalista AGD

sebap napisał:
    Sołtys_Elbląga napisał:
    Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy na 15 letnim aucie czepiają się do rdzy. Szuka jeden z drugim auta do 1000zł i chce je bez wad.

Moje e39 ma więcej niż 15 lat i nie ma rdzy.

Moje E39 ma 14 lat i nigdzie nie znajdzie się nawet nalotu rudej ;]

Ja nigdy nie zrozumiem za to ludzi, którym nie przeszkadzają przeżarte przez rdze podłużnice.. No a co tam, czego innego można się spodziewać po 15-letnim aucie, trzeba brać - To jest według Ciebie poprawny tok rozumowania ? Bo tak to rozumiem..

0
  • #15 20 Lut 2015 22:59
    sebap
    Poziom 40  

To nie mój tok rozumowania. Przy aucie można dopieścić wszystko - oprócz rdzy. Tego się nie da zrobić żeby było tak jak w oryginale.
    Moje e39 miało wszystkie usterki znane pewnie też Tobie. W tej chwili wszystko jest tak jak być powinno.

2
  • #16 21 Lut 2015 18:47
    krzysiek_82
    Poziom 13  

sebap napisał:
    To nie mój tok rozumowania. Przy aucie można dopieścić wszystko - oprócz rdzy. Tego się nie da zrobić żeby było tak jak w oryginale.

dokładnie, zgadzam się w 100% jak już ruda zaatakuje elementy konstrukcyjne, pod zgrzewami itp to już tylko huta pomoże i szkoda czasu na taki pojazd (tzw nie rokujący na przyszłość :) )

1
  • #17 21 Lut 2015 19:05
    nioop

Specjalista AGD

sebap napisał:
    Moje e39 miało wszystkie usterki znane pewnie też Tobie. W tej chwili wszystko jest tak jak być powinno.

Nie, nie.. Ja kierowałem to do uzytkownika "Sołtys_Elbląga", gdyż on twierdził, że auto które ma 15 musi być przerdzewiałe :]

Moje E39 - Hmm.. Szczerze mówiąc to traktuje je jak bóstwo i jedyną znaną mi usterką, zresztą jedyna jaka wystąpiła były pixele w radiu ;]

I jeżeli znalazł byś takiego samego fanatyka jak ja, tylko że Scenica - To można śmiało polecić te auto.. Jednak realia są takie, że powodem sprzedaży samochodu jest jego stan, który dodatkowo jest tuszowany przy sprzedaży..

0
  • #18 21 Lut 2015 21:40
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

nioop napisał:
    Nie, nie.. Ja kierowałem to do uzytkownika "Sołtys_Elbląga", gdyż on twierdził, że auto które ma 15 musi być przerdzewiałe :]

Nie zrozumieliśmy się. Sprzedałem niejedno auto. Sprzedawałem dowód rejestracyjny a auto dawałem gratis a ludziom i tak nie pasowała rdza na nadkolach, to nic, że auto miało 15 czy 18 lat, rdzy miało nie być, bo 800zł piechotą nie chodzi.

0
  • #19 22 Lut 2015 00:18
    2532720
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 22 Lut 2015 00:30
    sebap
    Poziom 40  

Crossvagon to żaden SUV. Tutaj chodzi o wysokość auta - prześwit. Poza tym Alfa... Ładne może i toto ale nie kupię nigdy. Pozostałe auta, które wymieniłeś przekraczają budżet RX4 (2-2.5tys eu) x2.
    Tak na marginesie to Patriot brzydki jak noc a Caliber niewiele ładniejszy no ale o gustach się nie dyskutuje - jednemu podoba się córka a drugiemu teściowa, jeden zbiera znaczki a drugi podkłady kolejowe.

1
  • #21 22 Lut 2015 00:36
    2532720
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 22 Lut 2015 09:03
    sebap
    Poziom 40  

ace 2 samsung napisał:
    Niepotrzebnie zajmowałem głos... Kupujący szuka ładnego auta za 2 tys eu. Powodzenia w zakupie złomka.

Pokaż mi miejsce, w którym napisałem, że szukam ładnego auta za 2tys eu. Ja napisałem, że RX4 po tyle +- stoi i właśnie o Renault Scenic RX4 jest ten temat a Ty wyskakujesz z kompletnie do niego niepodobnymi wizualnie jak i cenowo samochodami.
    Powtarzam - to temat o konkretnym modelu a nie jaki model wybrać. Widzisz różnicę?
    Co do złomka jak to napisałeś. Najpierw sprawdź po ile stoją i w jakim stanie a później wydawaj osądy.

1
  • #23 09 Maj 2015 23:30
    sebap
    Poziom 40  

Scenic RX4 kupiony. Auto jest zadbane (jak na 15 letni okaz), nie ma rdzy, na razie zrobione 2tys kilometrów i wszystko w jak najlepszym porządku.

4