Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother dcp j152w sposób na odzyskanie firmware ?

25 Sty 2015 22:32 2925 2
  • Poziom 2  
    drodzy forumowicze mam problem z Brother dcp j152w, skusiłem się na aktualizację firmware i przy 90% nastąpił problem z połączeniem który doprowadził do info w drukarce (ropocz.niemożl.48) próbowałem znaleźć sposób na powrót do poprzedniego firmware ale okazało się że nie jest to takie proste, ale poszukałem trochę w sieci i znalazłem wpis na blogu, poniżej zamieszczę przetłumaczony tekst oraz link do źródła . Moje pytanie jest czy znajdzie się mądra głowa która jest w stanie wyciągnąć firmware do dcp j152w a może nawet sprzed wersji G za wszelką pomoc w rozwiązaniu problemu wielkie dzięki:

źródło: nie mogę zamieścić bo jestem nowicjuszem :)

tłumaczenie:
    Wskrzesza Brother HL-2250DN po nieudanej aktualizacji firmware
    Wczoraj, stan oprogramowania monitora mojego Brother HL-2250DN poinformował mnie o nowej aktualizacji firmware. Postanowiłem zainstalować aktualizację, ale na 90%, proces aktualizacji przerwane.Narzędzie aktualizacji skarżyła się, że nie może połączyć się z drukarką więcej.

Po kilku minutach, zmieniłem drukarkę i włącz ją ponownie, ale poza krótkim miganiem diody LED nie żyje. Nie wentylator wieje jak zwykle, brak połączenia sieciowego. Kiedy podłączony do drukarki za pośrednictwem portu USB, został uznany za "BrotherHL2-Maintenance", co wydaje się być interfejs do bootloadera drukarki dla autoryzowanych partnerów serwisowych, które mogą być wykorzystywane do przywracania firmware.

Zadzwoniłem więc do partnera serwisowego, ale wynik był rozczarowujący: Aktualizacje oprogramowania sprzętowego nie są objęte gwarancją Brother.

Przywracanie oprogramowania sprzętowego sterownika narzędzi /
    W celu korzystania z interfejsu BrotherHL2-Maintenance przywrócić firmware, trzeba sterownik do interfejsu. Sterowniki te są dostępne tylko dla autoryzowanych partnerów serwisowych. Po trochę badań, okazało się, że archiwum ZIP sterownik nazywa "BHL2-Maintenance.zip".Plik można znaleźć za pomocą Google, na przykład tutaj. Należy również oprogramowania przywracania narzędzie, które nazywa się "FILEDG32.exe".

Sterownik wymaga 32-bitowego systemu Windows XP lub starszy. Jak używam 64-bitowego komputera Mac, musiałem skonfigurować maszynę wirtualną (VMware Fusion) z systemem Windows XP.

Po zainstalowaniu sterownika urządzenia, narzędzia FILEDG32.exe może być używany do przesyłania firmware do drukarki, po prostu przeciągając plik firmware na ikonę "Brother HL2 Konserwacja".

Znalezienie Firmware
    Najtrudniej było znaleźć odpowiedni firmware dla modelu HL-2250DN. Na stronie internetowej firmy Brother, można tylko pobrać narzędzie aktualizacji oprogramowania, która nie zawiera aktualne dane oprogramowania ale pobieranie z sieci Web. Oczywiście, narzędzie nie rozpoznaje BrotherHL2-Konserwacja i nie (nie znaleziono drukarki).

System Mac OS X w wersji narzędzia aktualizacji firmware to aplikacja Java, które mogą być analizowane dość łatwo po dekompresji pliku JAR. Analiza wniosku wynika, że dostaje link do odpowiedniego oprogramowania z usługi internetowej, znajdującej się firmverup.brother.co.jp.

Możesz po prostu wykuć wniosek o HL-2250DN drukarki do pobierania link. Wystarczy utworzyć plik, np request.xml, zawierającą następujące żądania:

<REQUESTINFO>
    <FIRMUPDATETOOLINFO>
    <FIRMCATEGORY> MAIN </ FIRMCATEGORY>
    <OS> MAC </ OS>
    <INSPECTMODE> 1 </ INSPECTMODE>
    </ FIRMUPDATETOOLINFO>

<FIRMUPDATEINFO>
    <MODELINFO>
    <SELIALNO> </ SELIALNO>
    <NAZWA> HL-2250DN serii </ name>
    <SPEC> </ SPEC>
    <DRIVER> </ KIEROWCA>
    <FIRMINFO>
    <Firma>
    <ID> MAIN </ ID>
    <Wersja> 1.15 </ version>
    </ FIRMA>
    <Firma>
    <ID> BRNET </ ID>
    <Wersja> 1.10 </ version>
    </ FIRMA>
    </ FIRMINFO>
    </ MODELINFO>
    <DRIVERCNT> 1 </ DRIVERCNT>
    <LOGNO> 2 </ LOGNO>
    <ERRBIT> </ ERRBIT>
    <NEEDRESPONSE> 1 </ NEEDRESPONSE>
    </ FIRMUPDATEINFO>
    </ REQUESTINFO>

Następnie, po to, aby usługi internetowej, np za pomocą curl:

$ Zwijają X POST -d @ request.xml (firmverup.brother.co.jp/kne_bh7_update_nt_ssl/ifax2.asmx/fileUpdate H "Content-Type: text / xml" --sslv3)

Otrzymasz odpowiedź zawierającą link firmware pobierania:

<? xml version = "1.0" encoding = "UTF-8"?><RESPONSEINFO><FIRMUPDATEINFO><VERSIONCHECK>0</VERSIONCHECK><FIRMID>MAIN</FIRMID><LATESTVERSION>1.17</LATESTVERSION><PATH>://update-akamai.brother.co.jp/CS/LZ3514_J.blf</PATH><DLTIME>180000</DLTIME></FIRMUPDATEINFO></RESPONSEINFO>

Teraz wystarczy pobrać firmware (.blf plik) z tej lokalizacji.

Przywracanie firmware
    Podłącz drukarkę do komputera z systemem Windows XP i zainstalować sterownik urządzenia (patrz wyżej). Zacznij FILEDG32.exe i przeciągnij plik z oprogramowaniem (np LZ3514_J.blf) na ikonę "Brother HL2 Konserwacja".

Diody LED drukarki zacznie migać w trakcie procesu.Proces kończy się, gdy wszystkie diody są włączone. Moc cyklu drukarki i powinna wrócić do życia!

Inne drukarki
    Ta procedura powinna działać dla innych drukarek firmy Brother, a także, o ile jest on uznawany jako urządzenie BrotherHL2-Konserwacja USB w Menedżerze urządzeń. Trzeba będzie znaleźć odpowiedni firmware dla drukarki za pomocą firmverup.brother.co.jp usługi internetowej. W pliku XML żądania, zastąpi model i SPEC pola i wpisy FIRMINFO. Zauważ, że pole SPEC jest pusty dla modelu HL-2250DN, ale może zawierać wartość dla innych drukarek.

Musisz wiedzieć, właściwy model i wartości SPEC, a także wpisy FIRMINFO. Może to być bardzo trudne. I okazało się wartości dla modelu HL-2250DN, przeglądając funkcjonalną drukarkę tego samego modelu za pomocą protokołu SNMP:

$ Snmpwalk -c publicznego <adres IP> iso.3.6.1.4.1.2435.2.4.3.99.3.1.6.1.2

SNMPv2-SMI :: enterprises.2435.2.4.3.99.3.1.6.1.2.1 = STRING: "MODEL = \" HL-2250DN z serii \ "
    "
    SNMPv2-SMI :: enterprises.2435.2.4.3.99.3.1.6.1.2.2 = STRING: "SERIAL = \" ... \ "
    "
    SNMPv2-SMI :: enterprises.2435.2.4.3.99.3.1.6.1.2.3 = STRING: "SPEC = \" \ "
    "
    SNMPv2-SMI :: enterprises.2435.2.4.3.99.3.1.6.1.2.4 = STRING: "FIRMID = \" MAIN \ "
    "
    SNMPv2-SMI :: enterprises.2435.2.4.3.99.3.1.6.1.2.5 = STRING: "FIRMVER = \" 1.15 \ "
    "
    SNMPv2-SMI :: enterprises.2435.2.4.3.99.3.1.6.1.2.6 = STRING: "FIRMID = \" BRNET \ "
    "
    SNMPv2-SMI :: enterprises.2435.2.4.3.99.3.1.6.1.2.7 = STRING: "FIRMVER = \" 1.10 \ "

[/b]
  • Spec od drukarek
    Dostęp do firmware mają tylko autoryzowane serwisy - niestety musi się to odbyć jako usługa płatna.
    Daj znać na PW gdybyś był przejazdem w Krakowie, zrobimy dobrą cenę :D :D
  • Poziom 2  
    Niestety firma brother robi wszystko żeby zniechęcić obecnych jak i przyszłych użytkowników (oczywiście po przejrzeniu opinii dotyczących danego produktu) jej produktów. Finał jest taki że drukarka (którą kupiłem w kwietniu 2014) po ostatniej aktualizacji firmware nie żyje, a dostęp do firmware mają tylko autoryzowane serwisy brother , a gwarancja nie obejmuje takiej naprawy jest to usługa płatna :( nigdy więcej brothera. Wniosek jest taki że zanim podejmiecie decyzję o aktualizacji radzę poczytać czy warto (czego ja nie zrobiłem).