Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Lenovo Yoga 2 1050L - pęknięty ekran.

25 Sty 2015 23:38 26196 13
  • Poziom 8  
    Witam.
    W tablecie pękła szybka tzw dotyk. Przymierzam się do wymiany ekranu.
    Ktoś może wie jak rozebrać ten tablet? Jak otworzyć obudowę? Czy jest możliwość wymiany dotyku, czy trzeba cały ekran wymienić?
    Gdzie mogę kupić ekran lub dotyk?
    W serwisie Lenovo i innych autoryzowanych serwisach chcą za naprawę równowartość nowego tabletu więc postanowiłem samodzielnie naprawić.
    Pozdrawiam.

https://obrazki.elektroda.pl/3040374400_1422259773.jpg
  • Computer Controls
  • Poziom 2  
    Mam ten sam problem. Digitizer w tym tablecie nie jest zespolony z wyświetlaczem wiec wystarczyłoby tylko jego wymienic. Z tym ze nigdzie nie są dostepne. Znalazles jakieś inne rozwiązanie niż serwis?
  • Computer Controls
  • Poziom 8  
    Digitizer można kupić w Chinach.
    http://www.realviewlcd.com/productshow.asp?id=3388
    Pewnie niedługo będą dostępne w Polsce.
    Czy aby na pewno w tym modelu digitizer nie jest zespolony z ekranem?
    Problem jest w tym jak go wymienić. Czy można po rozkręceniu wyjąć ekran z obudowy? Wtedy byłoby łatwiej wymienić dotyk.
  • Poziom 8  
    Kupiłem nexusa.
    Tablet lenovo leży i czeka aż go naprawię.
  • Poziom 2  
    Jeśli uda ci się cos z tym zrobić, proszę napisz.... Będę wdzięczna za za pomoc 😁
  • Poziom 8  
    Dzięki.
    Service manual Lenovo Yoga bardzo przydatne.
    Jak tylko kupię digitizer albo ekran zabiorę się za naprawę. Wolałbym założyć nowy ekran niż wymieniać sam digitizer. Widziałem że do tabletu Lenovo Yoga B8000 ekrany są już dostępne w sprzedaży w Polsce. Wkrótce pojawią się też ekrany do Lenovo Yoga 2 tablet.
    Brakuje informacji jak i filmów np na youtube pokazujących sposoby naprawy uszkodzonych tabletów Lenovo Yoga.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Cześć,
    szukam informacji gdzie mogłabym kupić ekran do Lenovo Yoga 2 1050L. Pękła szyba, natomiast wszystko działa. Dobrze zrozumiałam, że w tym przypadku muszę kupić samą szybkę, dotyk nie trzeba? Potrzebowałabym namiary na firmy, które handlują takimi rzeczami. Wserwisie wymieniają szybę i dotyk, chcą za to 400 zł. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Rozbierałem nie raz takie Yogi. Niestety wyświetlacze są klejone na całej powierzchni z panelem dotykowym. W Chinach są już dostępne całe sety.
  • Poziom 2  
    Witam, mam podobny problem zbity digitizer, oczywiście yoga śmiga. Nadszedł czas by ją naprawić. Niestety kompletów LCD+digi do modelu 1051L jak na lekarstwo nawet w Chinach,
    wystąpił jeszcze jeden problem w tych paru kompletach jakie znalazłem nr na taśmie dotyku jest zupełnie inny. ja mam końcówke kodu V6 tam pojawiają się inne v4-1, V4. taki kod jak u mnie znajduje się dokładnie na wyświetlaczach opisanych jako komplet do modelu 1051, 1051F.
    Czy może ktoś zna temat lepiej ode mnie i mógłby mi nr seta podesłać do yoga 2 1051L być może jest to ten sam co do modeli 1051,1051F.
    Nie chcę wymontowywać wyświetlacza gdyż wtedy dotyk się sypnie, i będzie psińco na ponad miesiąc z tabletu. proszę o szybką ripostę.
  • Poziom 21  
    Cześć, mam taki sam problem. Dzwoniłem dzisiaj bezpośrednio do Lenovo. Ci skierowali mnie do listy autoryzowanych serwisów. Wybrałem pierwszy z brzegu a tam dowiedziałem się od miłej pani, że koszt wymiany setu (lcd + dotyk) przewyższa wartość samego tabletu. Wniosek, to urządzenie zostało zaprojektowane jako nienaprawialne. By samemu wymienić ten set trzeba znaleźć identyczną rewizję z posiadanym przez nas setem a do tego plastikowa ramka lcd jest bardzo krucha i łamią się zaczepy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich , potrzebuje pomocy odnośnie tabletu . Mam Lenovo yogę 2 10"-1050L .Po miesiącu użytkowania rozlazła mi się obudowa na dole przy głośnikach , oddałem go do serwisu ale oczywiście nie uznali tego bo uszkodzenie mechaniczne . Zażądali za naprawę ponad 2000 tyś.!!!!!! Odesłali mi go "dzięki Bogu " sprawnego . No i chciałbym sam wymienić to co niesprawne kupując tablet niesprawny lub ze zbitym wyświetlaczem no ale mam problem jak do tego się dobrać tzn. zdjąć obudowę aby zobaczyć co tam pękło . Szukałem w internecie ale nie znalazłem filmu który pokazywałby jak zdjąć choćby tylny panel a to co znalazłem jest bardzo niejasne . Bardzo proszę o POMOC !
  • Poziom 12  
    @MarekK.

Parę postów wyżej podałem linka do manuala producenta - tam jest pokazane(na zdjęciach) jak rozebrać ten sprzęt. Otwórz tego pdf-a i skocz sobie na stronę nr: 32.

Potrzebny jest śrubokręt, przyssawka i kawałek ostrego plastiku(np. kostka gitarowa). Odkręcasz wszystkie śrubki z tyłu obudowy(nawet te poukrywane) i przyssawką oddzielasz tył obudowy od dołu. W ostatnim kroku oddzielasz boczne krawędzie obudowy za pomocą ostrego plastiku.