Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y570 - Zawiesza się zaraz po włączeniu

25 Sty 2015 23:46 912 4
 • Poziom 10  
  Witam szanownych forumowiczów.

  Zazwyczaj nie udzielam się na forum zbyt często tylko czytam porady ale niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Proszę o wyrozumiałość w tłumaczeniu mi co mam sprawdzić i jak ;)

  Problem:
  Laptop po włączeniu wiesza się w różnych momentach do całkowitego uruchomienia windowsa. Podczas pracy systemu problem nie występuje. Najczęściej zatrzymuje się na ekranie powitalnym Lenovo lub zaraz po nim (kreska w lewym, górnym rogu ekranu - nie miga, jest ciągła). Czasami zawiesi przy logo windowsa. Podczas zawieszenia wentylatory chodzą na maxa.
  Częstotliwość wieszania to około 10 - 15 uruchomień i wówczas być może się uruchomi ;)
  Gdy pojawi się komunikat (na czarnym tle): "usuń dane przywracania i uruchom komputer" wówczas następuje normalny start systemu. Problem jest podobny przy próbie zamknięcia systemu lub hibernacji/uśpieniu.

  Zrobiłem format dysku. Wgrałem na nowo system.
  Przetestowałem dysk twardy - brak błędów. Pamięć ram - OK (memtest mielił ją 4 godziny i wszystko ok) i zabrakło mi pomysłów.

  Sprzęt to Lenovo Y570, 8Gb ramu w dwóch kościach, procek i7-2670QM 2,20GHz, grafika GeForce GT555, system Windows 7

  Przepraszam za przydługi post ale chciałem jak najlepiej opisać problem.
 • Poziom 28  
  Proszę sprawdzić stan portów USB i odpiąć wszystkie peryferia od laptopa. Drugi test na odpiętej klawiaturze i klawiaturze zewnętrznej na USB.
 • Poziom 10  
  Dziękuję za szybką odpowiedź.

  Do usb nie mam nic podpiętego. Niestety nie posiadam dodatkowej klawiatury na usb. Jak tylko znajdę/pożyczę/kupię przeprowadzę test tak jak Pan napisał.
 • Poziom 28  
  Jeśli porty są całe a klawiatura nie zda egzaminu obawiam się iż to wina któregoś z czipów na płycie (bez serwisu się nie obejdzie).
 • Poziom 16  
  Pokaż jeszcze smart dysku