Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Wrocławska - Kierunek związany z informatyką

25 Sty 2015 23:55 756 5
  • Poziom 10  
    Witam. W tym roku zdaję maturą (starą) a później egzamin zawodowy (technik informatyk). Mam kilka pytań dotyczących tej uczelni skierowanych do studentów/absolwentów tejże uczelni. Mianowicie czy warto jest tam studiować? Chodzi o to, czy nauczę się tam przydatnych rzeczy. Nie chodzi mi o samą teorię, bardziej o praktykę. Co możecie mi powiedzieć o samej uczelni, o ich wydziale informatycznym, wykładowcach, sprzęcie. Jeszcze mam problem z dokładnym ustaleniem kierunku. Co mi możecie doradzić?
  • Poziom 13  
    @kamilxx22, kierunki związane z informatyką nie kładą aż takiego wymogu na sprzęt wysokiej klasy.
    Na Wydziale Elektroniki zmotywowali by cię do nauczenia programowania.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za informacje. W technikum mam dosyć częsty kontakt z programowaniem strukturalnym i obiektowym w c++ i Javie. Bardziej mierzyłbym w kierunku informatycznym. Zastanawiam się nad tymi dwoma kierunkami:

Informatyka I

Informatyka II
  • Poziom 20  
    Wydział Podstawowych Problemów Techniki jest mocno związany z fizyką i matematyką. Widzę, że mają też uprawnienia w zakresie inżynierii biomedycznej. Po informatyce na tym wydziale spodziewałbym się, że poza częścią teoretyczną wspólną dla informatyk na wszystkich wydziałach (algorytmy, struktury danych, architektura komputerów), część praktyczna będzie dotyczyła raczej stosowania informatyki w dziedzinach będących obiektem zainteresowania pracowników wydziału (fizyka). Na wydziale informatyki i zarządzania raczej spodziewałbym się bardziej np. baz danych, oprogramowania dla sektora biznesowego, technologi webowych itd.
    Sam studiowałem informatykę na wydziale elektrycznym i to było widoczne - większość przedmiotów na późniejszych semestrach kręciła się wokół informatyki w połączeniu z elektroniką i elektrotechniką (mi to odpowiadało).
  • Poziom 10  
    mj86c A co z pracą po studiach? Pracujesz już w swoim zawodzie? Mam pytania dotyczący odnośnie Twojego kierunku. Mianowicie co Ci sprawiało największą trudność na tym kierunku? I czy miałbyś jakieś rady dla przyszłego "adepta" takiego kierunku?
  • Poziom 20  
    Studiowałem elektrotechnikę i informatykę równocześnie. Pracuję mniej więcej w ramach swoich zainteresowań i wykształcenia, jako programista mikrokontrolerów i aplikacji PC dla systemów pomiarowych, akwizycji danych. Jeśli chodzi o programowanie, to z pracą nie jest najgorzej - ilościowo najwięcej jest ofert związanych z programowaniem aplikacji biznesowych (JAVA, C#) czy webowych. Z systemami wbudowanymi też w sumie nie jest źle, ofert jest mniej, ale ilość osób chętnych też jakby mniejsza. Co do samej elektrotechniki, to różnie znajomi pracują. Część z automatyki w utrzymaniu ruchu/projektowaniu z PLC, jakieś inteligentne budynki. Trochę osób w energetyce (raczej Ci, którzy mieli znajomości). Z informatyki jedni przy stronach internetowych, inni administracja sieci/systemów. Nie wszystkim udało się znaleźć sensowną pracę, ale też nie wszyscy mieli jakieś umiejętności.
    Z trudnych rzeczy, ludzie najczęściej wymieniają początkowe przedmioty teoretyczne (teoria obwodów, teoria sterowania, przetwarzanie sygnałów), a na informatyce algorytmy i struktury danych, teorię z programowania (teoria automatów, języki formalne, kompilatory). Matematyka i fizyka niezależnie od kierunku.