Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother J125 - Brother J125 Czyszczenie głowicy i błąd 4F, AF

26 Sty 2015 09:40 2397 3
  • Poziom 22  
    Drukarka nie drukowała czarnego koloru i pozostałe na wydruku testowym nawet po czyszczeniu głowicy wypadały bardzo słabo, więc przystąpiłem do czyszczenia głowicy drukarki.
    Czyszczenie wykonałem wg mnie prawidłowo, a oceniam to przez uzyskanie pasków przy przepłukiwaniu , wykraplaniu na spodniej części głowicy rzędu kropel- tak na wszystkich kolorach.
    Niestety po złożeniu drukarka nie działa , teraz pokazuje błąd skanera - AF i nie ma już 4F. Powiem ,że nie wiem co robię źle . Wszystko poskładane jak Bóg przykazał a skaner przy diagnozie drukarki trzeszczy i wywala AF. Pewnie robię coś nie tak i powtarzam jakiś błąd ale gdzie?????? Pokrywa skanera włożona do innej drukarki jest OK Czy ten błąd może być spowodowany dostaniem się w styki taśmy skanera np kawałka ścieżki z taśmy, itp???
    Sławek
  • Spec od drukarek
    AF to problem stykologiczny. Lupa i do dzieła :D
  • Poziom 22  
    Tak, najgorsze ,że nawet przez zegarmistrzowską lupę nie potrafię spostrzec gdzie nie styka , lub gdzie jest zwarcie.
    Dwie mauuupy się zaparły ta 125-tka i 330c wywala 4f. Myślałem o przełożeniu głowicy z 125 do 330 ( byłaby jedna sprawna) ale w 330 są węższe taśmy połączeniowe. No cóż będę pisał, być może, doktorat z 4F - z dziedziny : mniemanologia stosowana.... .
    Tak prawdę mówiąc to wszystkie dochodzenia prawdy o 4F na forach internetowych wydają się właśnie mniemanologią, a serwis milczy i mówi : kup głowicę, kup to będziesz miał pozytywny wynik.
    Sławek
  • Spec od drukarek
    Dlatego że serwis wie że 4F to uszkodzenie elektroniki głowicy :D