Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nbox BSLA + Enigma - po wznowieniu zasilania nie pozostaje w trybie standby

mecenario 26 Jan 2015 11:05 3663 6
 • #1
  mecenario
  Level 10  
  Witam
  Poszukałem dzisiaj troszkę i niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie - dlatego proszę Was o pomoc.
  Po kolei: Nbox podłączony jest do listwy + wyłącznik czasowy. Problemem jest to, że w momencie załączenia listwy przez wyłącznik Nbox uruchamia się normalnie - zależało by mi na tym, żeby po takim "wzbudzeniu" przechodził do trybu standby (pomijam kwestię poboru prądu w trybie pracy i standby).

  Czy można temu jakoś zaradzić - w ustawieniach nie znalazłem opcji za to odpowiedzialnej.
  Ps. pytanie pomocnicze - czy w trybie standby można całkowicie wyłączyć wentylator, czy może jednak ustawić jakąś (jaką?) niższą wartość.
  Będę wdzięczny za pomoc
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  KIEROWCA_VW
  Level 35  
  To normalny objaw.
  Lekarstwo - Plugin StartupToStandby albo AutoStandby
 • #3
  mecenario
  Level 10  
  Dzięki! Konkretna odpowiedź - wiem czego szukać. Szybko i na temat - raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam
 • #4
  KIEROWCA_VW
  Level 35  
  Co do wentylatora - całkowitego wyłączenia nie polecam, jeśli na 30% jest dalej za głośno to czeka Cię jego wymiana (czyszczenie pomaga, ale na krótko)
 • #5
  mecenario
  Level 10  
  KIEROWCA_VW wrote:
  Co do wentylatora - całkowitego wyłączenia nie polecam, jeśli na 30% jest dalej za głośno to czeka Cię jego wymiana (czyszczenie pomaga, ale na krótko)

  Plugin zaproponowany przez Ciebie spełnił swoje zadanie w 100%. Nbox zachowuje się tak jak chciałem - raz jeszcze dziękuję.
  Co do wentylatora - dyskusja czysto teoretyczna - w białym nboxie (BSKA) nie ma w ogóle wentylatora. W czarnym w standby nie pracuje dysk, głowice etc. Wydawało mi się, że skoro biały podczas normalnej pracy nie potrzebuje wentylatora, to czarny w standby'u też nie.... na czuwaniu pracuje mniej elementów niż w białym podczas pracy ;-)
  Nie jest to problem (praca wentylatora) "rażący" - zastanawiam sie tylko - jeżeli coś nie musi pracować - to może nie powinno.
  Jestem laikiem i bardziej będę bazował na Twojej opinii - dlatego też traktuję ten pot jako "dyskusję czysto teoretyczną".
  Raz jeszcze dziękuję za pomoc
 • Helpful post
  #6
  KIEROWCA_VW
  Level 35  
  Jeżeli usypiasz dysk (standby nie wyłącza dysku, musisz to sam zrobić w menu, jest tam szereg ustawień od pracy ciągłej do usypiania po kilku sekundach - polecam nie mniej niż 5 minut), jeśli Twój box nie pracuje jako serwer, jeśli nie nagrywasz podczas kiedy box jest w standby to możesz wyłączyć wentylator w standby.
  Jeśli jest inaczej niż powyżej to wentylator powinien pracować. Jest głośny bo pewnie swoje już zrobił i czeka go emeryturka, nowy to koszt kilku złotych za taki sam albo kilkanaście za np. 140x140 przykręcony do górnej pokrywy z wycięciem na głowice.
 • #7
  mecenario
  Level 10  
  Usypianie dysku ustawione jest na 2 min bezczynności - zmienię więc na 5 min.
  Czy podczas nagrywania nbox nie "ożywa"? nagrywa w standby? (po prostu nie zaobserwowałem... myślałem, że do nagrywania po prostu włączy się "normalnie"..)
  ps. dźwięk wentylatora słychać jedynie nocą, gdy nbox jeszcze nie jest wyłączony z prądu, a aktualnie nie jest nic oglądane - nawet nie bardzo głośno ;-) pytanie na zasadzie: po co ma chodzić jak nie musi ;-)
  Ogólne przesłanie od Ciebie mówi jednak, żeby jednak wentylator był włączony - właśnie tak chyba zrobię.

  Ps. widzę, ze masz wiedze na temat tego urządzenia - czy można ustawić nboxa tak, by jego dysk był "dyskiem sieciowym", który udostępniał by zawartość innym urządzeniom? czytałem coś o pluginie "mini DLNA", ale nic konkretnego. Poza tym samego plugina też nie odnalazłem...