Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor i gramofon Technics - Gramofon cicho gra

l_luke 26 Sty 2015 14:17 1632 6
 • #1 26 Sty 2015 14:17
  l_luke
  Poziom 2  

  Witam,

  Z góry bardzo proszę o wyrozumiałość i dziękuję za wszelką pomoc w temacie!

  Posiadam Radmora 5102 - bez przeróbek tylnej listwy - czyli oryginalne gniazda DIN-5 itp. Do mojego Radmora dokupiłem okazjonalnie Gramofon Technics SL-Q3, więc po zakupie dodatkowo przejściówki z DIN na cinch myślałem, że wszystko będzie jak najbardziej OK.

  Jednakże po podłączeniu do gniazda "gramofon" - dzwięk jest bardzo niski - na maksimum ledwo słyszalny - dzwięk słyszę także jak przystawię ucho do igły.

  Gdzie może tkwić problem?

  0 6
 • #2 26 Sty 2015 14:40
  tomek1guz
  Poziom 20  

  Na początek warto byłoby sprawdzić poprawność lutowania tej przejściówki. Tzn czy kabelki są odpowiednio przylutowane do pinów w DIN5 . Miałem przypadek, że kabelki były przylutowane nie do tych pinów :) Najlepiej sprawdź miernikiem. Dodaję foto, na których pinach masz sygnały.

  Radmor i gramofon Technics - Gramofon cicho gra

  Druga sprawa to przełącznik do wkładki magnetycznej/piezoelektrycznej. Czy jest on ustawiony w pozycji dla wkładki magnetycznej ?

  0
 • #3 26 Sty 2015 14:48
  aksakal
  Specjalista - urządzenia lampowe

  A gramofon ma wbudowany predwzmaczniacz RIAA? Wstaw kabel do gniazda Gramofon wzmacniacza, a do kontaktów wtyczki, przeznaczonej dla włączenia do gramofonu dotknij palcami, w głośnikach powinien być huczny dźwięk. Jeśli tego nie ma, nieprawidłowo są przylutowane końce kabla do wtyczki DIN.

  0
 • #4 26 Sty 2015 14:49
  wloadek
  Poziom 11  

  Witam, sprawdź czy gniazdo w Twoim OR działa ,są szumy lub buczenie po dotknięciu do gniazda. Należałoby też sprawdzić samą wkładkę omomierzem lub podpiąć pod inny wzmacniacz - może być uszkodzona wkładka, gniazdo wkładki w ramieniu lub kabel połączeniowy.

  0
 • #5 26 Sty 2015 15:12
  l_luke
  Poziom 2  

  Witam,

  Dziękuję za szybką reakcje. Postaram się zrobić jak radzicie (jednakże chciałbym podkreślić, że nie mam doświadczenia w temacie).

  Odpowiadam:

  - tak - o ile mi wiadomo jest wbudowany przedwzmacniacz RIAA,
  - tak - słyszę buczenie po dotknięciu palcami,

  Pytam,

  - czy najlepiej sprawdzić z innym wzmacniaczem (jak radzicie?)
  - jak mogę sprawdzić "przełącznik do wkładki magnetycznej/piezoelektrycznej"?

  0
 • #6 26 Sty 2015 17:00
  aksakal
  Specjalista - urządzenia lampowe

  Jeśli jest wbudowany wzmacniacz RIAA, to musisz włączyć wyjście gramofonu na uniwersalne wejście wzmacniacza, a nie na wejście gramofonu

  0
 • #7 26 Sty 2015 17:44
  wloadek
  Poziom 11  

  Sprawdź dokładnie cz jest wzmacniacz zabudowany wewnątrz, najlepiej rozkręć obudowę od spodu i zrób foto płytek jeżeli są wewnątrz. Jeżeli tak - to tak jak radzi kolega podłącz pod uniwersalne gniazdo.

  0