Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor i gramofon Technics - Gramofon cicho gra

l_luke 26 Sty 2015 14:17 1497 6
  • #1 26 Sty 2015 14:17
    l_luke
    Poziom 2  

Witam,

Z góry bardzo proszę o wyrozumiałość i dziękuję za wszelką pomoc w temacie!

Posiadam Radmora 5102 - bez przeróbek tylnej listwy - czyli oryginalne gniazda DIN-5 itp. Do mojego Radmora dokupiłem okazjonalnie Gramofon Technics SL-Q3, więc po zakupie dodatkowo przejściówki z DIN na cinch myślałem, że wszystko będzie jak najbardziej OK.

Jednakże po podłączeniu do gniazda "gramofon" - dzwięk jest bardzo niski - na maksimum ledwo słyszalny - dzwięk słyszę także jak przystawię ucho do igły.

Gdzie może tkwić problem?

0 6
  • #2 26 Sty 2015 14:40
    tomek1guz
    Poziom 20  

Na początek warto byłoby sprawdzić poprawność lutowania tej przejściówki. Tzn czy kabelki są odpowiednio przylutowane do pinów w DIN5 . Miałem przypadek, że kabelki były przylutowane nie do tych pinów :) Najlepiej sprawdź miernikiem. Dodaję foto, na których pinach masz sygnały.

Radmor i gramofon Technics - Gramofon cicho gra

Druga sprawa to przełącznik do wkładki magnetycznej/piezoelektrycznej. Czy jest on ustawiony w pozycji dla wkładki magnetycznej ?

0
  • #3 26 Sty 2015 14:48
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

A gramofon ma wbudowany predwzmaczniacz RIAA? Wstaw kabel do gniazda Gramofon wzmacniacza, a do kontaktów wtyczki, przeznaczonej dla włączenia do gramofonu dotknij palcami, w głośnikach powinien być huczny dźwięk. Jeśli tego nie ma, nieprawidłowo są przylutowane końce kabla do wtyczki DIN.

0
  • #4 26 Sty 2015 14:49
    wloadek
    Poziom 11  

Witam, sprawdź czy gniazdo w Twoim OR działa ,są szumy lub buczenie po dotknięciu do gniazda. Należałoby też sprawdzić samą wkładkę omomierzem lub podpiąć pod inny wzmacniacz - może być uszkodzona wkładka, gniazdo wkładki w ramieniu lub kabel połączeniowy.

0
  • #5 26 Sty 2015 15:12
    l_luke
    Poziom 2  

Witam,

Dziękuję za szybką reakcje. Postaram się zrobić jak radzicie (jednakże chciałbym podkreślić, że nie mam doświadczenia w temacie).

Odpowiadam:

- tak - o ile mi wiadomo jest wbudowany przedwzmacniacz RIAA,
    - tak - słyszę buczenie po dotknięciu palcami,

Pytam,

- czy najlepiej sprawdzić z innym wzmacniaczem (jak radzicie?)
    - jak mogę sprawdzić "przełącznik do wkładki magnetycznej/piezoelektrycznej"?

0
  • #6 26 Sty 2015 17:00
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Jeśli jest wbudowany wzmacniacz RIAA, to musisz włączyć wyjście gramofonu na uniwersalne wejście wzmacniacza, a nie na wejście gramofonu

0
  • #7 26 Sty 2015 17:44
    wloadek
    Poziom 11  

Sprawdź dokładnie cz jest wzmacniacz zabudowany wewnątrz, najlepiej rozkręć obudowę od spodu i zrób foto płytek jeżeli są wewnątrz. Jeżeli tak - to tak jak radzi kolega podłącz pod uniwersalne gniazdo.

0