Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung CK-5022XT synchronizacja pozioma???

Mirbal 13 May 2005 22:14 1293 5
    Mirbal
    Level 11  
    Witam wszystkich kolegów. Po ostatniej burzy mój Samsung CK-5022XT doznał awarii. Efekt wizualny jest taki jakby uszkodzona była synchronizacja pozioma, jednakże nie ma głosu na programach. Podłączyłem magnetowid do AV i okazało się, że na AV nie ma również synchronizacji poziomej, ale jest dźwięk. Czasem jak telewizor nie jest rozgrzany włączy się obraz i dźwięk na parę sekund. Czy ktoś jest w stanie pomóc?
    ivorpl
    Level 21  
    Witam, nie jestem może w tej dziedzinie ekspertem, ale poszukałbym jakiś oznak spalenia/nadpalenia elementów/lutów na płycie, ewentulanie poszukanie wybrzuszonych kondensatorów czy też ewentualnych zwarć na płycie, bo prawdopodobnie jakiś kondensatorki poszły jak było przepięcie od burzy ;)

Pozdrawiam
    Mirbal
    Level 11  
    dzięki za pomysł. To wszystko o czym napisałeś sprawdziłem na samym początku. Co do kondensatorów to jest ich trochę dużo i ciężko było by wszystkie wymieniać.
    Mirbal
    Level 11  
    W tej chwili jestem po sprawdzeniu napięć z zasilacza i napięcia są ok. Zastanawiam się czy możliwe że padł mi kwarc na układzie TDA 8362.
    Podpiąłem również magnetowid na wyjście AV telewizora do wejścia magnetowidu, a ten z kolei wyjście na drugi telewizor, na którym wszystko jest ok, także układ TDA 8362 wygląda że działa, chyba że część PHASE w nim jest uszkodzona. Nie wiem co dalej???
    rtvserwisant
    Level 21  
    A ma on txt, bo jezeli tak to moze byc uszkodzenie zwiazane z tym ukladem.
    Rowniez tda8362 tez moze byc uszkodzony po takim przepieciu.
    Mirbal
    Level 11  
    tak posiada teletext