Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung galaxy ACE3 wymiana płyty głównej a IMEI

pieczka 26 Jan 2015 14:46 1284 10
    pieczka
    Level 11  
    Witam,

ostatnio do serwisu oddałem SG ACE3, na gwarancji. Napisano że wymieniono płytę główną ale jak widzę IMEI się nie zmienił czy to możliwe? Bo mi się wydaję że ktoś mnie w balona robi. Usterka oczywiście nie zniknęła jest dalej tak jak było.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sm233
    Level 38  
    W Samsungu po wymianie płyty przypisywany jest stary numer imei.
    pieczka
    Level 11  
    to w takim razie czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy wymieniono płytę główną?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    pieczka wrote:
    Usterka oczywiście nie zniknęła jest dalej tak jak było.

Jakie to ma znaczenie czy wymieniono czy też nie, skoro problem pozostał to oddaj dalej do serwisu i tyle.
    pieczka
    Level 11  
    dla mnie ma znaczenie dlatego chcę wiedzieć czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie tego.
    OlekMTG
    Level 34  
    Jeśli płyta jest wymieniona z zachowaniem procedur producenta to nie masz możliwości stwierdzenia czy to ta 'oryginalna'.
    rekordgsm
    Level 31  
    Płyta główna programowana na stary IMEI, nie ma możliwości rozpoznania, skoro fon na gwarancji to procedura chyba jasna.
    pieczka
    Level 11  
    Może i jasna, ale jak dla mnie dająca możliwość oszukiwania jeżeli nie da się zweryfikować czy faktycznie wymieniono płytę na nową. A jak dla mnie jeżeli telefon resetuje się sam i po rzekomej wymianie płyty dalej sam się resetuje to albo ktoś mnie oszukuje, albo mam wielkiego pecha, że trafiłem z nową płytą dokładnie na tą samą usterkę.
    OlekMTG
    Level 34  
    Albo resetowanie nie jest związane z usterką telefonu tylko przyczyna jest zupełnie inna. Bardzo często przyczyną samoczynnego restartowania jest jakaś aplikacja ściągnięta z marketu lub wadliwa bateria.
    pieczka
    Level 11  
    Dla rozjaśnienia sytuacji dodam że telefon TYLKO z oprogramowaniem Samsunga i bez karty pamięci. Jedynie sim włożony, ale to też nie wina sim bo bez sim również sam się resetuje. Baterię również jak twierdzą wymienili. Tylko ja wcześniej podmieniałem na baterię z telefonu żony i też się resetował a jej telefon nie resetuje się.