Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tablet prestigio jaka klawiatura fizyczna?

26 Sty 2015 16:17 3243 4
  • Poziom 1  
    Witam zakupiłem klawiaturę do tabletu Prestigio MultiPad Ranger 8.0 3G PMT3287 i niestety nie działa próbowałem już wszystkich metod z ściąganie sterowników dodatkowych i włączenie opcji debugowanie USB i nadal nic...
    Klawiatura w cenie ok.30 zl wiec nie warta nawet odsyłania.
    Dodam ze klawiatura została sprawdzona na innym tablecie i działa bez zarzutu.
    Jest to możliwe zeby tablet, moze nie z jakieś rekomendowanej firmy lecz przedziału cenowego 450zł+ nie miał możliwości dołączenia dodatkowej klawiatury?

Moze ktoś posiada takowy sprzed(tablet) i wie co nieco na jego temat.
    Proszę o rady zanim ostatecznie klawiatura trafi na śmietnik.
    Na dole umieszczam linka do klawiaturki.
    KLAWIATURA USB ETUI na TABLET 8,9' i 9'' + DOSTAWA (4943798184) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
  • Poziom 9  
    Mam tablet Prestigio MultiPad Color 2 3G i do tego klawiaturę Tracer(made in China).Zaraz po podłączeniu wszystko grało, nawet polskie znaki wstukiwało. Po pewnym czasie urwała się wtyczka mikro usb(jedna żyła), powycinałem kawałek wtyczki, bo nierozbieralna, przy pomocy żyletki i jakoś polutowałem uszkodzenie, całość stabilnie pokleiłem. Klawiaturka ożyła, ale z czase zaczęły się problemy z pisaniem. Raz działała, innym razem tylko klawiatura ekranowa. Zauważyłem poluzowanie klejonej wtyczki. Chcąc naprawić całość, musiałem rozbebeszyć klejenie. Kolejno urywały mi się żyły kabla, no i skończyło się ogólną destrukcją wtyczki. Dokupiłem przejściówkę USB-mikroUSB i probowalem wykorzystać kawałek kabla z wtyczką mikro. Są tam 4 żyły, łączenie kolorami- porażka, połączenie na logikę(rozebrałem klawiaturę...inne połączenia kolorów żył), też brak efektów. USB w tablecie sprawne, jest ładowanie, czyta pendriva. Być może pierwsze, błędne połączenie uszkodziło układ w tej klawiaturce. Za dwie dychy szkoda zachodu...
  • Poziom 11  
    Witaj adams42
    Prawdopodobnie (na 99 %) we wtyczce trzeba było zewrzeć jeszcze jeden pin do masy (4 z 5).
    Jurek
  • Poziom 9  
    Serdeczne dzięki za radę. Postąpiłem wg niej, połączyłem 4 z 5 we wtyczce i klawiaturka ożyła. Włożyłem klawiaturkę między rupiecie i pewnie wylądowała by w koszu, ale jeszcze posłuży. :D