Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aparat nikon p520 schemat pilnie poszukiwany

26 Sty 2015 17:18 4479 13
  • Poziom 6  
    Witam poszukuje schematu do aparatu w/w
    Dzięki jeśli ktoś udostępni
  • Poziom 34  
    Witam , co się dzieje z aparatem , też mam go akurat rozgrzebanego na biurku , przy próbie uruchamiania miga tylko zielona dioda od ładowania . Aparat leżał z rok nie używany i nie można go uruchomić , bateria naładowana .

Zrobiłem parę zdjęć , lepszych nie mam czym.
  • Poziom 6  
    Jeśli masz rozgrzebany, to wrzuć parę fotek bezpieczników zasilania oraz płyty głównej
  • Poziom 12  
    Witam

Mam podobny problem z Nikonem P520 tez się nie chce uruchomić czy koledze Coperfiled udało się namierzyć usterkę ?
  • Poziom 6  
    Problem z moim nikonem jest taki, aparat wogóle się nie uruchamia, bateria naładwana(sprawdzona), aparat nie reaguje na podpięcie ładowarki. bezpieczniki ok, gdzieś coś padło na płycie i obawiam się że płyta jest d wymiany.
    aparat przeleżał ze 3 miesiące i teraz takie objawy jak wyżej.
  • Poziom 6  
    No i co udało się z tym rozgrzebanym nikonem coś zdziałać?
  • Poziom 12  
    Mój sprzęt przeleżał około 7 miesiecy. Na stronie Nikona przy aktualizacji firmware znalazłem informacje, że przy pewnych ustawieniach GPS sprzęt po wyłączeniu nie chce ponownie uruchomić:

Poniżej cytat ze strony nikona:

"Ten program umożliwia uaktualnienie oprogramowania aparatu COOLPIX P520 z wersji 1.0 do wersji 1.1. Wersję oprogramowania aparatu można sprawdzić, wykonując poniższe instrukcje. Jeśli w aparacie jest już zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania, tej aktualizacji nie trzeba instalować.

Przed rozpoczęciem pobierania programu przy użyciu łączy znajdujących się u dołu niniejszej strony zapoznaj się z warunkami umowy licencyjnej.
    Modyfikacje wprowadzone w tej wersji

W pewnych rzadkich wypadkach, gdy aparat został wyłączony po zrobieniu zdjęcia z ustawieniem Włącz dla opcji Opcje GPS > Zapis danych GPS, nie można było ponownie włączyć aparatu. Ten problem został rozwiązany.
    Po fotografowaniu z użyciem śledzenia obiektów w ruchu (dla opcji Tryb pola AF wybrana wartość Śledzenie obiektów w ruchu) ekran monitora stawał się kompletnie czarny lub częściowo biały. Ponadto przyciski i elementy sterujące przestawały działać. Ten problem został rozwiązany."

Teraz pytanie jak zaktualizować firmware jak sprzęt się nie chce włączyć ?
  • Poziom 6  
    Hehe to jest rzeczywiście dobre pytanie, szukałeś odpowiedzi u nikona?
  • Poziom 23  
    Witam !
    Mam ten sam problem z tym aparatem , czy kolega go rozwiązał ?.
  • Poziom 6  
    witam
    nie rozwiązałem i już sie pozbyłem tego aparatu, któs może sobie poradził
  • Poziom 11  
    Witam. Mam taki aparat i ten sam problem, Po włożeniu naładowanej baterii aparat próbuje się włączyć na pół sekundy w odstępach 10 sekund uruchamiają się przetwornice zasilania na płycie głównej, nie pomaga odpinanie pozostałych taśm może ktoś powie jak go zresetować hardwerowo do ustawień fabrycznych, wylut baterii podtrzymującej ustawienia nie pomaga.
  • Poziom 23  
    Witam !
    Moja walka z tym aparatem zakończyła się pełnym sukcesem. Odlutowanie baterii podtrzymującej nic nie dawało . Aparat po naciśnięciu przycisku uruchamiania na chwilę tylko podświetlał przycisk włączania ale aparat nie reagował . Po kilkudziesięciu próbach włączania w różnych odstępach czasu oraz wyciąganiu i wkładaniu ponownie baterii aparat uruchomił się normalnie , wszystkie funkcje działały prawidłowo aż do wyłączenia , i znowu ta sama zabawa , w tym dniu aparat się już nie uruchomił. Na drugi dzień przygotowałem sobie kartę SD z softem 1.1 pobranym ze strony Nikona. Próby włączenia aparatu trwały z przerwami cały dzień do wieczora i wreszcie sukces , aparat zaskoczył , przełączyłem na aktualizację oprogramowania ,po wybraniu softu 1.1 przeprowadziłem aktualizację. Aparat bez problemów zaktualizował soft i od tego czasu śmiga bez problemów. Myślę że ta metoda też sprawdzi się w aparacie kolegi , trzeba mieć tylko dużo cierpliwości.
  • Poziom 4  
    Mój też tak ma. Przez 2 lata używany był od święta , jakieś wakacje itd. Po kolejnej przerwie w użytkowaniu usiłowałem go użyć z tym że już się nie włączał - a miało to miejsce jakieś 2 tygodnie po upływie gwarancji. Serwis orzekł , że uszkodzona płyta główna i jest konieczna jej wymiana ale to może zrobić tylko autoryzowany serwis. Nie wiem jak może uszkodzić się płyta , może od patrzenia na aparat. Nie wiem również jak można wypuścić na rynek taki szajs a Wasze wypowiedzi oraz z innych miejsc w necie wskazują , że ten model tak ma. Na serwis się nie zdecydowałem , raz że musiałbym wysłać do Warszawy bo tam jest autoryzowany a dwa że koszt z nową płytą prawdopodobnie byłby na tyle wysoki że lepiej już pieniądze przeznaczyć na nowy aparat.
  • Poziom 32  
    bainit napisał:
    Mój też tak ma. Przez 2 lata używany był od święta , jakieś wakacje itd. Po kolejnej przerwie w użytkowaniu usiłowałem go użyć z tym że już się nie włączał - a miało to miejsce jakieś 2 tygodnie po upływie gwarancji. Serwis orzekł , że uszkodzona płyta główna i jest konieczna jej wymiana ale to może zrobić tylko autoryzowany serwis. Nie wiem jak może uszkodzić się płyta , może od patrzenia na aparat. Nie wiem również jak można wypuścić na rynek taki szajs a Wasze wypowiedzi oraz z innych miejsc w necie wskazują , że ten model tak ma. Na serwis się nie zdecydowałem , raz że musiałbym wysłać do Warszawy bo tam jest autoryzowany a dwa że koszt z nową płytą prawdopodobnie byłby na tyle wysoki że lepiej już pieniądze przeznaczyć na nowy aparat.

Niestety to nie tylko ten model i ta firma tak ma. Generalnie tania chińska elektronika, a taka jest również w aparatach Nikona, nie lubi długiego leżakowania podczas którego nie jest załączane zasilanie. Psuje się od leżenia wszystko Nikony, Canony, Samsungi, Sony i inne przy czym problem dotyczy raczej aparatów kompaktowych, nie zdarza się lustrzankom i rzadko aparatom wyprodukowanym 8 - 10 lat temu i wcześniej. Nie jest to też jakiś powszechna przypadłość, przechodzi mi sporo uszkodzonych aparatów przez ręce i powiedziałbym że uszkodzone od leżenia to jest mały nawet nie procent tylko promil ale .... jednak się zdarza.