Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Leonardo + Arduino Motor Shield 8A (22V)

26 Sty 2015 17:58 1659 5
  • Poziom 9  
    Witam posiadam Arduino Leonardo i shield do niego właśnie Arduino Motor Shield 8A (22V) chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy:
    Czy spinając Leonardo razem z shieldem będę się sugerować tymi wyprowadzeniami (pinami)?

Silnik Pin - Shield Pin - Arduino Opis
    Silnik 1 1A D4 D4=0,D5=1 -> CW
    D4=1,D5=0 -> CCW
    1B D5
    P_1 D9 Prędkość Silnika 1, wypełnienie z zakresu 0-99%
    Silnik 2 2A D7 D7=0,D8=1 -> CW
    D7=1,D8=0 -> CCW
    2B D8
    P_2 D10 Prędkość Silnika 2, wypełnienie z zakresu 0-99%
    Silnik 1 i Silnik 2 EN D6 Motor Shield Output Enable, Podczas pracy powinien być ustawiony na "1"

Podpinając pod shielda 12V niczego nie spale w leonardo gdy będą razem podpięte ?
    Jak napisać program żeby silnik kręcił się np 10s w prawo z jedną prędkością później żeby przyśpieszył zatrzymał się i kręcił w lewo?
    Czy jest gotowa biblioteka do tego shielda? Arduino Leonardo + Arduino Motor Shield 8A (22V)
  • BotlandBotland
  • BotlandBotland
  • Poziom 9  
    Nie ma nic do niego a sprzedający podał tylko to co ja napisałem oznaczenia pinów.W sieci nie ma nic o nim żadnego projektu.Skąd się dowiedzieć jak napisać jakiś banalny program żeby chociaż ruszył silnik?
  • Pomocny post
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    Zrób screen (z aukcji) ramki z opisami pinów, której tekst wkleiłeś w pierwszym poście jako niesformatowaną tabelkę.
    Gdybyś to zrobił od razu, już dawno otrzymałbyś odpowiedź.

Dodatkowo wklej cały istotny tekst opisu shielda z aukcji.

Dodam za Ciebie jeszcze ten rysunek z aukcji:

Arduino Leonardo + Arduino Motor Shield 8A (22V)
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo Panowie :) nie wiedziałem że pod takim hasłem "Dual Channel H-Bridge Motor Shield" ukrywa się to ustrojstwo.