Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie Led-pasek w kuchni źle świeci

kondi1975 26 Sty 2015 19:08 582 2
  • #1 26 Sty 2015 19:08
    kondi1975
    Poziom 7  

Witam serdecznie.
    Proszę o podpowiedź w sprawie pasków ledowych kuchennych widocznych na zdjęciach.W grudniu 2014 minął rok od używania nowego oświetlenia kuchennego,które oczywiście zamontowała firma w której zamawiane były nowe szafki.Zauważyłem w listopadzie(czyli po 11miesiącach używania)że tylny pasek świeci swoją barwą oryginalną barwą,a drugi świeci na żółto,a było do tamtego czasu jak należy.Na zdjęciu widać różnicę,ale nie tak wielką jak w rzeczywistości wygląda.
    Mam pytanie,czego to może być wina?Paski ledowe są w silikonie i w plastykowej oprawce.Jestem ciekaw czy zasilacz daje radę,długość tych pasków to każdy z nich ma 310cm.I jeszcze jedno pytanie,czy każda z firm udziela 2 letniej gwarancji na takie tematy.Poinformował mnie pracownik w Castoramie,że na najgorszy chiński paździerz oni udzielają właśnie 2 letniej gwarancji.
    Proszę o jakieś informacje w tej sprawie zanim ruszę z procesem reklamacyjnym.

0 2
  • #2 29 Sty 2015 14:36
    Xayu
    Poziom 10  

Miałem dosyć podobny problem. Gdy zasilałem 10 metrowe taśmy LED można było zauważyć, że z jednej strony świecą lekko słabiej. Wyczytałem później, że wedle zaleceń producenta warto połączyć taśmę równolegle po obu końcach. Mi to rozwiązanie pomogło. Ma to swoje uzasadnienie, bo zazwyczaj taśmy mają cieniutką warstwę miedzi i po drodze są znaczne spadki napięcia. Może przez to u Ciebie taśma się "nierównomiernie" zużywa...

0
  • #3 18 Lut 2015 21:11
    kondi1975
    Poziom 7  

Dzięki za pomoc.Otrzymałem w ramach reklamacji nowy pasek,podłączyłem,zobaczymy po jakim czasie padnie kolejny.

0
  Szukaj w 5mln produktów