Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Ka 2006 - kontrolka kierunkowskazów

26 Sty 2015 19:24 672 5
  • Poziom 7  
    Witam,
    jak w temacie ford ka 2006. Przepaliła mi lampka od podświetlenia deski rozdzielczej. Wymieniłem żarówkę i nowy problem. Jak włączę kierunek prawy to kontrolka działa prawidłowo, natomiast jak kierunek lewy to kontrolka nie działa. Ta sama kontrolka na desce jest od lewego i prawego kierunku. Kierunkowskazy działają normalnie.
    Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 26  
    Sprawdź czy nie poluzowała się któraś kostka przy liczniku. Możliwe, że gdzieś nie ma styku i stąd problem.
  • Poziom 7  
    diablo23248 napisał:
    Sprawdź czy nie poluzowała się któraś kostka przy liczniku. Możliwe, że gdzieś nie ma styku i stąd problem.

Kostka przy liczniku? Takowej nie ma . Skoro miga wskaźnik jak włączę prawy kierunek to powinien jak lewy ta sama żarówka i ten sam wskaźnik.
  • Poziom 42  
    kolador1 napisał:
    Takowej nie ma

Mógłbyś to wyjaśnić...
  • Poziom 10  
    Kostka przy liczniku jest na pewno ale to nie przez kostkę raczej jak kontrolka działa na kierunek z jednej strony a z drugiej nie. Nie wiem dokładnie jak jest skonstruowany ford bo swoją przygodę z elektromechaniką dopiero zaczynam ale wydaje mi się że winna będzie instalacja idąca do licznika czyli np przetarty kabel albo sam przekaźnik.
  • Poziom 42  
    Ale właśnie na tej kostce zbiegają się sygnały lewego i prawego kierunku....i właśnie ją ruszałeś, prawda?