Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 23xi - Różowe zabarwienie po lewej stronie monitora

ckris 26 Sty 2015 20:07 1119 2
  • #1 26 Sty 2015 20:07
    ckris
    Poziom 13  

Kilka dni po gwarancji producenta (12 mies.) pojawiło się delikatne, różowe zabarwienie po lewej stronie monitora (nie poprzedziło go żadne zdarzenie) - opisane z fotką na http://h30434.www3.hp.com/t5/Desktop-Audio-Video-Monitors/HP-23xi-Pink-left-side-of-the-screen/td-p/3174355

Przerobiłem standardowe kroki: kable, inny komputer, ustawienia fabryczne, itd.
    Z forum HP wynika, że nikt nie rozwiązał problemu metodami domowymi, HP też się nie wypowiedziało. Pytanie jest takie: czy jest to rzecz do naprawy w tego typu sprzęcie, czy tez gra nie jest warta świeczki? Ja w zakresie swoich możliwości mogę co najwyżej rozkręcić co się da i posprawdzać jakieś łączenia/taśmy, jeśli takowe się tam znajdują, i to właściwie wszystko.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 30 Sty 2015 22:57
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Sprawdż złącza taśmy, przemyj kontakt goldem. Sprawdż też kondensatory na układzie grafiki. Jeśli to nic nie da to matryca uszkodzona. Sprzęt obecnie ma działaś do gwarancji niestety. Takie czasy.

0
  • #3 07 Mar 2016 19:11
    ckris
    Poziom 13  

Skończyło się wymianą gwarancyjną. Okazało się, że gwarancja była na 24 miesiące, a nie jak podawał sklep na 12m.

0